Zapowiedź sparingu: Unia – Sparta

• autor: redakcja, 2012-03-09 09:18

Bracia Kaźmierczakowie ponownie w Janikowie

Piąty sparing tej zimy rozegrają w najbliższą sobotę, 10.03.2012 roku piłkarze Unii Janikowo. Tym razem formę zawodników trenera Artura Polehojko sprawdzi Sparta Konin. W konińskim klubie pracują bracia Kaźmierczakowie, którzy kilka lat temu reprezentowali biało-niebieskich. Początek jutrzejszego meczu o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Janikowie (boczne boisko).

Aby przeczytać całą zapowiedź sparingu kliknij na „więcej”.

Cukrowniczy Klub Sportowy „Sparta” Konin został założony w 1936 roku. Jego barwami są kolory granatowo-białe. Drużyna ta występuje w czwartej lidze wielkopolskiej południowej. Zajmuje w niej ósme miejsce z dorobkiem 24.punktów. Odniosła w lidze sześć zwycięstw, tyle samo remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy wynosi 22-17. Najlepszym strzelcem zespołu z Konina jest Przemysław Skibiszewski, który ma pięć goli. Grającym trenerem Sparty jest Marcin Kaźmierczak. Przypomnijmy, że grał on w Unii w latach 2005-2006 i rozegrał w niej czterdzieści ligowych meczów zdobywając sześć bramek. Barwy naszego jutrzejszego rywala reprezentuje też jego młodszy brat – Waldemar Kaźmierczak, który grał w Janikowie w latach 2008-2009 rozgrywając dwadzieścia cztery mistrzowskie spotkania.

Mecz Unii ze Spartą Konin będzie pierwszym w historii pojedynkiem pomiędzy tymi dwoma klubami.