Sparing: Unia – Sparta 0:0

• autor: redakcja, 2012-03-10 14:57

Bezbramkowy remis

Bezbramkowym remisem zakończyło się ostatnie spotkanie Unii Janikowo w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Przeciwnikiem biało-niebieskich była czwartoligowa Sparta Konin. Był to typowy mecz walki. Grząskie boisko i padający deszcz, który pojawił się w drugiej połowie utrudniał przeprowadzanie płynnych akcji. Bliżej zwycięstwa była jednak Unia, która w 11.minucie za sprawą Macieja Kota pokonała bramkarza gości, ale okazało się, że lewoskrzydłowy naszego zespołu był na spalonym. Warto odnotować, że dzisiaj po raz pierwszy do drużyny trenera Artura Polehojko dołączył Łukasz Kryszak, który być może zasili naszą kadrę.

UNIA JANIKOWO – SPARTA KONIN 0:0

UNIA: Piesik (46’ Tomaszewski) – Ł. Mokrzycki, Hadaś, Łożyński, Borysiak (90’ Chomik) – Dereżyński – Rybicki (46’ Łabuszyński), Lewandowski (46’ Kryszak), Kędziora (67’ Wieczorek), Kot (73’ Zaleski) – Biłoszewski (55’ Michałowski).

Kara minutowa: Łożyński (30').

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W dzisiejszym spotkaniu sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Mimo przewagi w posiadaniu piłki biało-niebiescy nie potrafili pokonać bramkarza przyjezdnych.

W 11.minucie Arkadiusz Dereżyński przerzucił do Macieja Kota, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową w polu karnym trafił do siatki, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. W 34.minucie Wojciech Lewandowski zgrał głową do Mateusza Biłoszewskiego, ale jego uderzenie z szesnastu metrów było niecelne.

Inne akcje warte odnotowania miały miejsce dopiero w drugiej połowie. W 65.minucie po rzucie różnym dla gości i główce znakomitą interwencją popisał się Robert Tomaszewski. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Dereżyńskiego z wolnego minimalnie przestrzelił Marcin Michałowski. Ten sam zawodnik na piętnaście minut przed końcem zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka także przeszła obok słupka. W 78.minucie po rajdzie z piłką Łukasz Kryszak z około dwudziestu metrów także przymierzył niecelnie. Ostatnie siedem minut to masowo wykonywane stałe fragmenty gry. Trzy razy (raz z wolnego i dwa z rożnego) dośrodkowywał Dereżyński i trzy razy główką chybił Piotr Hadaś. W między czasie na strzał z wolnego po ziemi zdecydował się Krzysztof Łożyński, ale bramkarz popisał się pewną interwencją.

Cały czas do gry nie jest zdolny Tomasz Wawrzyniak, a Bartosz Dreszler miał obowiązki na studiach. Ponadto wciąż treningów nie wznowili: Arkadiusz Mokrzycki i Dawid Deresiewicz, którzy raczej odejdą z Unii. Jutro na sparing z zespołem Piasta Złotniki Kujawskie wyjedzie Marcin Zaleski.

Dzisiaj do dwóch testowanych zawodników – Pawła Rybickiego i Wojciecha Lewandowskiego dołączył Łukasz Kryszak. Zawodnik ten występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. W tym roku skończy 23 lata. W rundzie jesiennej z powodu kontuzji był bez klubu. Ostatnio był piłkarzem LKS Luboń.