Podsumowanie sparingów – zima 2012

• autor: redakcja, 2012-03-10 16:08

Podsumowanie zimowych meczów kontrolnych

Za nami ostatni sparing tej zimy. Przyszła więc pora na podsumowanie zimowych przygotowań, który w tym roku ze względu na problemy Klubu były bardzo krótkie.

Zespół Unii rozegrał pięć sparingów. Jeden z nich zakończył się zwycięstwem, dwa remisem, a także dwa porażką. Bilans bramkowy wynosi 9-8. W meczach kontrolnych udział wzięło 22. zawodników.

Sparingi – zima 2012:
- Elana Toruń 0:2
- LKS Luboń 2:2
- Gopło Kruszwica 3:4
- Goplania Inowrocław 4:0
- Sparta Konin 0:0

Strzelcy:
3 - Arkadiusz DEREŻYŃSKI
2 - Paweł RYBICKI
1 - Mateusz BIŁOSZEWSKI
1 - Przemysław KĘDZIORA
1 - Piotr ŁABUSZYŃSKI
1 - Marcin MICHAŁOWSKI

Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty gier kontrolnych, to z pewnością wskazać należy, że cieszą ostatnie dwa mecze, w których zespół zachował czyste konto i bardzo mądrze grał w defensywie. Ponadto mimo tego, iż z drużyny odeszło dwóch podstawowych zawodników – Radosław Kanik i Michał Chmielecki w grze ofensywnej Unii także widać różnorodne pomysły na przeprowadzanie akcji. Wygląda na to, że do drużyny dobrze wkomponowało się trzech testowanych graczy, z którymi prowadzone są rozmowy dotyczące ich przyszłości w naszym Klubie.

Niestety, kłopoty finansowo-organizacyjne, z którymi Klub borykał się przez dłuższy czas przygotowań sprawiły, że kilka sparingów musiało zostać odwołanych, a co za tym idzie nie zostały zrealizowane wszystkie założone przez trenera punkty zimowych treningów.

Od poniedziałku kadra Unii wkraczać będzie w ostatni tydzień przygotowań, bowiem już w sobotę piłkarze wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Janikowie by walczyć o pierwsze trzy punkty w nowym roku.