Marcin Zaleski wypożyczony do Piasta

• autor: redakcja, 2012-03-13 22:27

Marcin Zaleski wiosnę spędzi w Złotnikach Kujawskich

MLKS Unia Janikowo zdecydował się na wypożyczenie Marcina Zaleskiego do piątoligowego GLKS Piast Złotniki Kujawskie. Wychowanek biało-niebieskich będzie grał w Piaście przez rundę wiosenną sezonu 2011/2012.

Marcin Zaleski do kadry pierwszego zespołu Unii został włączony po grze w juniorach starszych, w przerwie sezonu 2009/2010, kiedy trenerem został Tomasz Mazurkiewicz. Ten prawoskrzydłowy został wówczas oznaczony numerem „18”. Na boiskach drugiej ligi zachodniej zagrał minutę w pożegnalnym meczu z Bałtykiem Gdynia. Po spadku, w rozgrywkach trzeciej ligi (sezon 2010/2011) Zaleski wystąpił w sześciu meczach (36 minut), a także w dwóch pucharowych. W obecnym sezonie przejął numer „8”, zagrał trzy spotkania przebywając na boisku przez 46 minut i jednokrotnie obejrzał żółtą kartkę. Łącznie w barwach Unii zagrał dziesięć ligowych meczów.

Piast Złotniki Kujawskie zajmuje obecnie piętnaste miejsce w piątej lidze z trzynastoma punktami na koncie. Grającym trenerem tego zespołu jest były piłkarz Unii – Janusz Humaj. Ponadto zawodnikami Piasta są inni byli gracze naszego klubu – Krzysztof Wiśniewski i Dariusz Lewandowski.

Marcinowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo, a także życzymy wielu sukcesów w nowym klubie.