dzisiaj: 2740, wczoraj: 12002

Ostatnie treningi przed wiosenną inauguracją

• autor: redakcja, 2012-03-15 23:25

Coraz bliżej pierwszego meczu z Unią Swarzędz

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od pierwszego ligowego meczu w roku 2012. Jak wszyscy wiemy zimowe przygotowania w wykonaniu biało-niebieskich były bardzo zawirowane. Mimo wszelkich problemów, a dzięki staraniom szeregu ludzi związanych z Klubem inauguracja ligi dojdzie do skutku, co cieszy wszystkich kibiców MLKS Unia Janikowo.

Przez ostatnie miesiące mówiono nawet, że klubowi grozi upadłość. W miniony piątek na sesji Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę, która ma pomóc naszemu Klubowi. W ciągu tego tygodnia podjęto kolejne działania, które pozwolą sfinalizować cały proces ratowania MLKS Unia.

Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to bardzo bliskie finalizacji są wypożyczenia dwóch młodzieżowców – Wojciecha Lewandowskiego i Pawła Rybickiego. Wciąż też, możliwa jest gra w naszym Klubie Łukasza Kryszaka, który dzisiaj pojawił się na treningu po raz pierwszy od sobotniego sparingu.

W czwartek zespół odbył trening na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Janikowie. Jutro zostaną przeprowadzone prace, które mają polepszyć stan murawy po powoli kończącej się zimie.

W piątek po treningu, na godzinę 17:00 kadra pierwszego zespołu uda się do Klubu Osiedlowego „Zefir”, w którym odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy dotyczącej historii Unii. Oprócz piłkarzy biało-niebieskich na wystawie będzie można spotkać specjalnie zaproszonych gości, m.in. władze miejskie, sponsorów, byłych zawodników czy trenerów.

Jak przed każdą rundą rozgrywek, tak i teraz do nabycia są karnety na mecze ligowe.

Ponadto informujemy, że od kilku tygodni pierwsza drużyna MLKS Unia Janikowo docelowo przebywa w nowych pomieszczeniach, które znajdują się w budynku hali widowisko-sportowej. Oznacza to, że po kilkudziesięciu latach zespół przeniósł się z szatni, które znajdowały się w jednym ze starych budynków klubowych.