Nowi zawodnicy

• autor: redakcja, 2012-03-16 22:10

Lewandowski i Rybicki zawodnikami Unii

W dniu dzisiejszym do gry w MLKS Unia Janikowo oficjalnie zatwierdzeni zostali dwaj młodzieżowi pomocnicy - Wojciech Lewandowski i Paweł Rybicki. Póki co są to jedyne wzmocnienia zespołu przed rundą wiosenną, gdyż w dalszym ciągu trwają rozmowy w sprawie transferu Łukasza Kryszaka.

Wojciech Lewandowski urodził się 18.listopada 1993 roku w Bydgoszczy. Ma 176 centymetrów wzrostu i waży 65 kilogramów. Jest zawodnikiem grającym na pozycji ofensywnego pomocnika. Jego macierzystym klubem jest Zawisza Bydgoszcz, w którym przez wiele lat grał w drużynach młodzieżowych. Rundę wiosenną sezonu 2009/2010 spędził w juniorach Lechii Gdańsk. Po powrocie do Bydgoszczy przez rok występował w zespole rezerw Zawiszy. Poprzednią rundę jesienną spędził w Victorii Koronowo, w której czternastokrotnie pojawiał się na boiskach trzeciej ligi przebywając na boisku przez 961 minut i strzelając dwie bramki. Ponadto ujrzał jedną żółtą kartkę. Warto też dodać, że w spotkaniu przeciwko Unii rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut, tak samo jak w przypadku czterech innych meczów. Natomiast w pierwszym składzie Victorii znajdował się jedenaście razy. Należał więc do podstawowych zawodników drużyny, która jesień zakończyła na ostatnim miejscu w naszej lidze.

Do Unii Lewandowski został wypożyczony na okres rundy wiosennej z Zawiszy Bydgoszcz, gdyż to właśnie ten klub posiada pełne prawa do tego zawodnika. W biało-niebieskich barwach piłkarz ten grać będzie z numerem „7” na koszulce. Warto przypomnieć, że jest on młodzieżowcem.
_______________________________________________________________

Paweł Rybicki urodził się 31.stycznia 1992 roku w Radziejowie. Ma 177 centymetrów wzrostu i waży 76 kilogramów. Gra na pozycji prawego pomocnika. Jest wychowankiem Zjednoczonych Piotrków Kujawskie, w których przez lata grał w młodzieżowych zespołach. W 2008 roku przeszedł do Lidera Włocławek, w którym po kilku sezonach gry w juniorach stał się zawodnikiem pierwszej drużyny. W tamtym okresie Rybicki, po testach w Elanie Toruń miał propozycję gry w drugoligowcu, ale z powodu kontuzji transfer nie doszedł do skutku. Z tego powodu zdecydował się on na wypożyczenie i powrót do macierzystego klubu, w którym spędził minioną rundę. W piątej lidze, w drużynie która zajmuje jedenaste miejsce rozegrał szesnaście meczów (1409 minut), przy czym zdobył dwie bramki i ujrzał jedną żółtą kartkę. Należał do podstawowych zawodników swojego zespołu.

Rybicki został wypożyczony do naszego Klubu na rundę wiosenną z Lidera Włocławek, który jest właścicielem jego karty zawodniczej. W Unii będzie grać z numerem „11”. Należy do piłkarzy młodzieżowych.

Nowych zawodników - Wojciecha i Pawła witamy w Janikowie i życzymy wielu sukcesów w barwach Unii.