Zapowiedź: Unia J. – Unia S.

• autor: redakcja, 2012-03-16 23:07

Już jutro inauguracja!

Kibice czekają na nią już od połowy listopada, zawodnicy przygotowują się do niej od stycznia – inauguracja, to właśnie jutro piłkarze Unii Janikowo rozpoczną wiosenne rozgrywki w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Rywalem podopiecznych trenera Artura Polehojko będzie imienniczka ze Swarzędza. Jesienią na trudnym terenie wygraliśmy 1:0. Wszyscy głęboko wierzą, że i tym razem szczęście będzie po stronie janikowskich graczy, którzy ponownie zainkasują trzy punkty. Warto wspomnieć, że jutrzejsza kolejka rozgrywana jest awansem. Pierwotnie miała odbywać się jako przedostatni mecz rundy. Zapraszamy wszystkich jutro na Stadion Miejski w Janikowie na godzinę 14:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Swarzędzka Unia w ligowej tabeli plasuje się wyżej od janikowskiej. Jednak obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty. Zespół ze Swarzędza prowadzony przez trenera Jakuba Ostrowskiego zajmuje szóstą lokatę z dorobkiem 26.punktów. Złożyło się na to osiem zwycięstw, dwa remisy i siedem porażek. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy to przedstawia się on w sposób następujący: 25 strzelonych i 26 straconych. Najlepszym strzelcem niebiesko-białych jest Marek Gołembowski, który ma na koncie sześć goli. Z zespołu Ostrowskiego wzmocnił m.in. Mateusz Świergiel, który tak samo jak inny zawodnik Swarzędza – Michał Stawiński zimą poprzedniego roku gościł na testach w Janikowie.

W jutrzejszym meczu trener Artur Polehojko nie będzie mógł skorzystać z Roberta Tomaszewskiego, który w ostatnim jesiennym spotkaniu ujrzał czerwoną kartkę, a co za tym idzie jeden pojedynek ligowy dyskwalifikacji. Być może po raz 50.na boisko wybiegnie Tomasz Wawrzyniak, a po raz 30.Bartosz Wieczorek. Szansę 20.meczu w barwach Unii może z kolei otrzymać Przemysław Kędziora. Przed debiutem są z kolei dwa nowe nabytki biało-niebieskich – Wojciech Lewandowski i Paweł Rybicki. Warto też dodać, że Unia rozegra jutro 40.mecz pod wodzą trenera Polehojko.

Historia spotkań:
+ 18.07.2007, Unia J. - Unia S. 1:0 (Warczachowski) - sparing
+ 16.02.2010, Unia S. - Unia J. 4:0 - sparing
+ 18.09.2010, Unia S. - Unia J. 2:0 (Zawada, Lebioda) - liga
+ 30.04.2011, Unia J. - Unia S. 0:4 (Lebioda 2, Płoska, Sobkowiak) – liga
+ 29.10.2011, Unia S. – Unia J. 0:1 (Chmielecki) – liga

Razem: 5 meczów (2 wygrane, 3 przegrane), bramki: 2-10.