dzisiaj: 9513, wczoraj: 13432
ogółem: 52 215 729

Unia J. - Unia S. 1:1

• autor: redaktor25, 2012-03-17 16:36

Na zdjęciu: 54. minuta - Arkadiusz Dereżyński szykuje się do strzału z rzutu wolnego, który przejdzie nad poprzeczką. Następnym razem uderzył na szczęście skutecznie i był remis.

Remis mimo optycznej przewagi

W meczu inauguracyjnym rozgrywek wiosennych sezonu 2011/2012 Unia Janikowo zremisowała 1:1 z Unią Swarzędz. Piłkarze biało-niebieskich mieli optyczną przewagę, jednak po pierwszej połowie schodzili do szatni przegrywając. W 24. minucie Damian Ludwiczak niespodziewanie ubiegł Marcina Piesika i głową skierował piłkę do siatki. Bramkę na wagę remisu zdobył Arkadiusz Dereżyński, który na siedem minut przed końcem spotkania przepięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi gości.

UNIA JANIKOWO – UNIA SWARZĘDZ 1:1 (0:1)

0:1 – 24’ Damian Ludwiczak
1:1 – 83’ Arkadiusz Dereżyński (rzut wolny)

UNIA JANIKOWO: Piesik – Hadaś, Łożyński, Dreszler, BorysiakDereżyński, MokrzyckiRybicki (71’ Lewandowski), Kędziora (90+1’ Wieczorek), Kot – Biłoszewski (59’ Łabuszyński).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Chomik, Michałowski.

UNIA SWARZĘDZ: Suwiczak - Zandrowicz, Adamczak, Dohnal, Stawiński (70' Matouszek) - Molewski (60' Klepacz), Antczak, Krawiec, Gołembowski - Ludwiczak (80' Świergiel), Sobkowiak.

Aby przeczytać szczegółowy opis spotkania kliknij na „więcej”.

W kadrze meczowej zabrakło dzisiaj Roberta Tomaszewskiego, który musiał pauzować za czerwoną kartkę i nieprzygotowanego do gry po powrocie z kontuzji Tomasza Wawrzyniaka.

Opis meczu – minuta po minucie:

6’ Maciej Kot będąc w polu karnym oddał strzał z ostrego kąta, uderzenie obronił bramkarz, a następnie piłkę wybił obrońca gości.
12’ Piotr Hadaś dośrodkował w pole karne, a golkiper sparował futbolówkę na rzut rożny.
13’ Łukasz Mokrzycki ujrzał żółtą kartkę za faul na własnej połowie.
15’ Kot idealnie podał Mateuszowi Biłoszewskiemu, który zabrał się z piłką i z 25.metrów silnie uderzył, ale minimalnie obok słupka.
17’ Mogliśmy oglądać piękną trójkową akcję w wykonaniu naszego zespołu. Arkadiusz Dereżyński mimo iż był faulowany zdołał podać do Kota, który także został nieprzepisowo zatrzymany, ale sędzia ponownie zastosował przywilej korzyści. Piłka trafiła do Przemysława Kędziory, który oddał z zza pola karnego oddał silny strzał obroniony przez Łukasza Suwiczaka. Bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie, ale dobitka strzelającego z 6.metrów była zbyt lekka i przeszła nad poprzeczką.
21’ Paweł Rybicki tuż przed linią końcową został sfaulowany, ale arbiter nie odgwizdał przewinienia. Zawodnik Unii Janikowo zrewanżował się i także nieprzepisowo zatrzymał gracza gości za co ujrzał żółtą kartkę.
24’ Do piłkę lecącej w pole karne wychodził Marcin Piesik, ale ubiegł go Damian Ludwiczak i sprytną główką posłał piłkę do bramki – 0:1.
29’ Kędziora uderzył zza pola karnego po ziemi, ale piłkę złapał bramkarz. W odpowiedzi zawodnik ze Swarzędza z dalekiej odległości strzelił niecelnie.
32’ Mokrzycki przerzucił piłkę do Dereżyńskiego, który w polu karnym uderzył technicznie na bramkę, ale jego strzał obronił Suwiczak.
36’ Rożny dla Swarzędza – niecelny strzał głową.
37’ Żółta kartka dla zawodnika przyjezdnych za faul na Kędziorze w środkowej strefie boiska.
39’ Dereżyński z około 30.metrów posłał piłkę na bramkę, a Ludwiczak znów odbił ją przed siebie. Niestety nie było żadnego z graczy, aby dobić strzał kapitana biało-niebieskich.
45’ Dereżyński dośrodkował z rożnego, a Hadaś nieczysto trafił główką i piłka wyszła poza boisko.

48’ Rybicki uderzył zza pola karnego, a piłka przeszła nad bramką.
50’ Po rzucie wolnym strzał z główki zawodnika Unii Swarzędz obronił Piesik. Bramkarz dalekim wykopem uruchomił wychodzącego sam na sam Kota, który nie zdołał dobrze opanować piłki i w ostatniej chwili wywalczył korner.
54’ Dereżyński został sfaulowany na 18.metrze i sam postanowił uderzyć z wolnego, ale nad bramką.
59’ Żółta kartka dla gości za brutalny faul na kapitanie Unii Janikowo.
62’ Kolejna kartka koloru żółtego dla swarzędzkich piłkarzy.
63’ Z 45.metrów z rzutu wolnego nad bramką piłkę posłał Krzysztof Łożyński.
66’ Łożyński wywalczył piłkę, która trafiła do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kota, a sędzia zdecydował się na przerwanie akcji, bo gracz gości leżał na boisku… Rzut wolny dla Unii Swarzędz… Pretensje do arbitra miał Dereżyński, który ujrzał za to żółtą kartkę.
69’ Zawodnik gości udał, że został uderzony bez piłki przez Mokrzyckiego i został ukarany żółtą kartką.
76’ Strzał Hadasia, rykoszet i piłka trafiła do Kędziory, który trafił do siatki, ale był na spalonym.
83’ Trzy metry przed polem karnym faulowany był Kot. Z rzutu wolnego pięknym technicznym strzałem w okienko popisał się Dereżyński i było 1:1.
85’ Dobra interwencja Piesika po strzale z okolic pola karnego, po którym piłka wyszła na róg.
86’ Żółta kartka dla Krzysztofa Borysiaka za dyskusje.
87’ Za faul kartkę koloru żółtego, która eliminuje z udziału w następnym meczu ujrzał Hadaś.
90+2’ Wojciech Lewandowski idealnie dograł do Kota, który wyszedł na czystą pozycję po minięciu dwóch zawodników, ale w polu karnym strzelił nad bramką.

Unia Janikowo po zawirowanym okresie przygotowawczym zagrała bardzo dobry i ciekawy mecz. Przez znaczną część spotkania nasi piłkarze mieli przewagę. Niestety niepotrzebnie stracona bramka lekko podcięła skrzydła, ale po jakimś czasie gra naszego zespołu wróciła do normy. Na meczu pojawiła się liczna grupa janikowskich kibiców, którzy byli bardzo stęsknieni futbolu. Niestety do poziomu piłkarzy niedostosowani się sędziowie. Arbitrzy popełnili kilka błędów i zbyt często sięgali po żółte kartki zarówno dla zespołu z Janikowa, jak i Swarzędza.