Głosem trenera tuż po meczu

• autor: redakcja, 2012-03-18 21:44

Pomeczowa wypowiedź trenera Artura Polehojko

Od rozgrywek wiosennych sezonu 2011/2012 po każdym meczu rozgrywanym w Janikowie na naszym serwisie będzie można przeczytać wypowiedź pomeczową trenera bądź zawodników biało-niebieskich. Rozmowy przeprowadza Mateusz Andrzejewski.

Panie trenerze, wiadomo, że nie wolno panu komentować pracy sędziego, ale jak pan ocenia jego zachowania w dzisiejszym spotkaniu?
- Wiadomo, pomyłki w tym zawodzie się zdarzają, ale w tym meczu za dużo ich było. Ja nie komentuję decyzji sędziów, ale mogę posiadać na ten temat swoje zdanie. Myślę, że nad niektórymi decyzjami, ci panowie mogliby się zastanowić, bo w nie jednym meczu mogą kogoś skrzywdzić. W tym wypadku nie uważam, że nas skrzywdzili, ale nie gwizdali tego, co było na boisku.

Czy po tym meczu można mieć pretensje do bramkarza Marcina Piesika?
- Zastanowimy się jak obejrzymy materiał z tego meczu. Ja akurat siedziałem troszeczkę daleko od całego wydarzenia. Natomiast myślę, że na pozycji bramkarza trzeba te decyzje podejmować, myślę, że w tym wypadku było trochę brak decyzji ze strony Marcina. No, ale piłka taka jest. Zdarzyło się, przeanalizujemy to. Myślę, że to będzie nauczka dla niego na przyszłość.

Było mało czasu, żeby zgrać ten zespół. Kłopoty finansowe utrudniły znacznie normalne działanie klubu i okres przygotowawczy do rundy rewanżowej. Jak pan ocenia te zawirowania?
- Ja znam tych chłopaków, oni mają taki hart ducha, jest to bardzo zgrana ekipa. Uważam, że wyjątkowa ekipa. Dobrany materiał ludzki. Myślę, że jeszcze nie jedną niespodziankę sprawimy kibicom w Janikowie.

I tego z całego serca panu trenerowi życzę.