Podsumowanie transferów

• autor: redakcja, 2012-03-22 19:38

Przyszli, odeszli…

Ze względu rozegranej awansem pierwszej kolejki wiosennych rozgrywek sezonu 2011/2012 podsumowanie ruchów transferowych w naszym klubie pojawia się na stronie dopiero teraz. Przypomnijmy, że w latach ubiegłych opis wzmocnień, a także ubytków kadrowych został zamieszczany tuż przed pierwszym meczem.

Przyszli

Co prawda, w dalszym ciągu trwają rozmowy w sprawie pozyskania Łukasza Kryszaka, który ostatnio był bez klubu, a w poprzednim sezonie grał w LKS Luboń, ale na ten moment Unię Janikowo zasiliło tylko dwóch piłkarzy. Zdecydowano się na zakontraktowanie Pawła Rybickiego, który jesienią był podstawowym graczem piątoligowych Zjednoczonych Piotrków Kujawski. Ten prawoskrzydłowy został wypożyczony z Lidera Włocławek na rundę wiosenną. Tak samo jak „Ryba”, do Unii wypożyczony został Wojciech Lewandowski. Ofensywny pomocnik Zawiszy Bydgoszcz jesienią był bardzo często w podstawowym składzie Victorii Koronowo. Te dwa wzmocnienia z pewnością do naszej drużyny wprowadzą świeżą krew i wolę walki. Obaj pozytywnie wypadli w pierwszym spotkaniu przeciwko Unii Swarzędz. Rybicki kilka razy popisał się rajdem po prawej stronie, a wprowadzony do gry za niego w 71.minucie Lewandowski ożywił poczynania biało-niebieskich w ofensywie.

Odeszli

Niestety zdecydowanie więcej nazwisk znajduje się po stronie transferów z klubu. Zdecydowanie największą stratą dla zespołu Artura Polehojko jest odejście Michała Chmieleckiego do GKS Dopiewo. Kolejnym podstawowym zawodnikiem, który odszedł z Unii jest Radosław Kanik, który wyprał Wdę Świecie. Ponadto biało-niebieskich opuścił Arkadiusz Mokrzycki, który po bardzo dobrej wiośnie w poprzednim sezonie przez znaczą część ostatniej rundy zmagał się kontuzją przez co nie mógł grać w kilku spotkaniach. Z janikowskiej drużyny odeszło też dwóch wychowanków naszego klubu. Wypożyczenie z Pogoni Mogilno Dawida Deresiewicza dobiegło końca, a Marcin Zaleski na okres czasowy przeniósł się do Piasta Złotniki Kujawskie.