Zapowiedź: Unia – GKS

• autor: redakcja, 2012-03-23 06:46

Podtrzymać dobrą passę meczów z GKS Dopiewo

Trzecioligowe mecze Unii z GKS Dopiewo zawsze są bardzo emocjonujące i do ostatnich minut trzymają w napięciu. Dotychczas rozegrano trzy spotkania z tym klubem i w żadnym piłkarze biało-niebieskich nie okazali się gorsi. Jutrzejszy pojedynek zostanie rozegrany w Janikowie, a jego początek jest zaplanowany na godzinę 14:00. W rundzie jesiennej w Dopiewie Unia zremisowała 2:2.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Po niezbyt udanej rundzie jesiennej zarząd GKS Dopiewo postanowił zmienić trenera i Ryszarda Robaka zastąpił Marek Pawłowski. Przypomnijmy, że po jesieni zespół żółto-niebieskich zajmował spadkowe miejsce – trzynaste. Nowy szkoleniowiec dokonał kilku znaczących transferów. GKS zasilił bramkarz z ekstraklasy – Paweł Linka, który odszedł z Podbeskidzia Bielsko-Biała, a także m.in. dwóch zawodników, związanych w przeszłości z naszym klubem. Mowa tutaj o najlepszym strzelcu Unii w tym sezonie – Michale Chmieleckim, który zdecydował się na opuszczenie janikowskiego zespołu oraz Tomaszu Nowackim. Ten ostatni z kolei z Janikowa odszedł latem 2011 roku. Ponadto w barwach GKS gra Tobiasz Jarentowski, który w Unii występował w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 2:0 na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław GKS opuścił strefę spadkową i w tym momencie zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 21 punktów. Złożyło się na to pięć zwycięstw, sześć remisów i siedem porażek. Bilans bramkowy to 23-25. Najskuteczniejszym strzelcem jest Łukasz Szczudeł mający sześć goli.

Unia Janikowo po remisie 1:1 z Unią Swarzędz zachowała dziewiąte miejsce w tabeli. Do meczowej kadry po pauzie za czerwoną kartkę wróci Robert Tomaszewski, ale absencja spowodowana czwartą żółtą czeka Piotra Hadasia. W dalszym ciągu na pięćdziesiąty ligowy mecz w barwach Unii przygotowuje się Tomasz Wawrzyniak.

Historia spotkań Unii z GKS Dopiewo:
+ jesień 2010, Unia - GKS 2:1 (Klimek, Bachanek - Kurminowski)
+ wiosna 2011, GKS - Unia 1:1 (Szczudeł -  Wiśniewski)
+ jesień 2011, GKS - Unia 2:2 (Piesik /s/, Szczudeł – Dereżyński 2)

Razem: 3 mecze (1 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek), bramki: 5-4.