dzisiaj: 816, wczoraj: 12002

Unia - GKS 0:2

• autor: redakcja, 2012-03-24 17:35

Pierwsza porażka z GKS Dopiewo

Sędzia gwizdał, kartki dawał i Unii w zdobyciu goli przeszkadzał. Tak w skrócie można opisać dzisiejsze niepowodzenie naszego zespołu z GKS Dopiewo. Biało-niebiescy przegrali z przyjezdnymi 0:2. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Goście objęli prowadzenie na samym początku, bo w 2.minucie po bezradności naszej defensywny z najbliższej odległości Robert Tomaszewskiego pokonał Jakub Budzyń. Następnie po rzucie karnym do siatki trafił Michał Chmielecki. Po okresie przewagi żółto-niebieskich do głosu doszli zawodnicy trenera Artura Polehojko, ale na przeszkodzie do zdobycia bramek stawał sędzia główny Tomasz Perliński. Najpierw w 34.minucie arbiter zamiast karnego podyktował rzut wolny dla Unii, a później nie zauważył, że strzał Arkadiusza Dereżyńskiego na linii bramkowej ręką zatrzymał obrońca. Janikowianie mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem za dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną boisko opuścił Wojciech Lewandowski.

UNIA JANIKOWO – GKS DOPIEWO 0:2 (0:2)

0:1 – 02’ Jakub Budzyń
0:2 – 28’ Michał Chmielecki (rzut karny)

UNIA: Tomaszewski – Mokrzycki, Łożyński (71’ Wawrzyniak), Dreszler, Borysiak – Dereżyński – Kędziora, Lewa|ndo|wski [82’] – Rybicki (34’ Łabuszyński), Kot – Michałowski (62’ Biłoszewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Chomik, Wieczorek.

GKS: Linka – Polody (78’ Jarmuszkiewicz), Ratajski, Laskowski, Ozimek – Bordych – Chmielecki, Budzyń (65’ Kołodziej) – Kurminowski (60’ Lasek), Solarek – Kowalski (73’ Klichowicz).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Korbik, Nowacki, Stronka.

SĘDZIOWIE: Perliński (główny) oraz Grabski i Karpiński (liniowi) - K-P ZPN Włocławek.

GALERIA ZDJĘĆ:

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

W dzisiejszym meczu z powodu czterech żółtych kartek nie mógł zagrać Piotr Hadaś.

Opis meczu – minuta po minucie:

2’ Pierwsza akcja w dzisiejszym meczu zakończyła się niepowodzeniem. Po lewej stronie boiska minięty został Łukasz Mokrzycki i zawodnik gości podawał w pole karne do Jakuba Budzynia, który z najbliższej odległości pewnie pokonał Roberta Tomaszewskiego0:1.
7’ Arkadiusz Dereżyński dośrodkował w pole karne z wolnego, po czym piłkę wybili obrońcy, a Krzysztof Łożyński uderzył za wysoko.
9’ Po rożnym GKS piłka wylądowała na górnej siatce bramki Unii.
10’ Dereżyński wrzucił w pole karne, Marcin Michałowski zgrał główką, a Wojciech Lewandowski uderzył z dziesięciu metrów, ale na posterunku był Paweł Linka.
11’ Michał Chmielecki uderzył z wolnego, ale piłkę bez problemu złapał Tomaszewski.
12’ Strata Unii, po której nastąpiło prostopadłe podanie do Patryka Kowalskiego. Napastnik gości wyprzedził Bartosza Dreszlera, ale w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki na krótki róg.
24’ Sytuacja Dopiewa po raz kolejny. Tym razem w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Przemysław Kędziora, który w ostatniej chwili uprzedził rywala przed strzałem z jedenastu metrów i piłka wyszła na korner.
27’ Strzał Dereżyńskiego z daleka po ziemi był zbyt słaby.
28’ Na skraju pola karnego (narożnik przed szesnastką) obrońca Unii – Łożyński fauluje jednego z przyjezdnych. Arbiter w pierwszej chwili chciał podyktować wolnego, ale w ostateczności z karnego strzałem w lewą stronę po ziemi wyczuwającego intencje Tomaszewskiego pokonał Chmielecki. Warto dodać, że były Unita nie cieszył się ze zdobytej bramki – 0:2.
33’ Po rajdzie gości jeden z zawodników oddał strzał w boczną siatkę.
34’ W polu karnym po przyjęciu piłki na ziemie powalony został Maciej Kot. Arbiter uznał, że było to poza szesnastką i był tylko wolny, z którego Dereżyński uderzył obok okienka. Za pretensje do sędziego Łożyński został ukarany żółtą kartką.
39’ Lewandowski i Krzysztof Borysiak zostali ukarani kartkami za wcześniejsze faule.
41’ Łukasz Mokrzycki dośrodkował w pole karne, piłkę Dereżyńskiemu zgrał Michałowski. Kapitan Unii w pięknym stylu położył bramkarza i uderzył w przeciwną stronę, a piłkę z linii bramkowej ręką wybił obrońca… Sędzia nie zauważył…
42’ Strzał Lewandowskiego zablokowany.
44’ Niecelne uderzenie gości z dystansu.

50’ Kot wszedł w pole karne, wbił do środka piłkę, ale wybili ją goście.
59’ Strzał Dereżyńskiego zablokowany.
70’ Mateusz Biłoszewski po przyjęciu piłki z dośrodkowania prawą stroną Piotra Łabuszyńskiego trafił minimalnie obok.
72’ Żółta kartka dla Kowalskiego za zbyt wolne opuszczanie boiska.
77’ Kartka tego samego koloru dla Sebastiana Polody.
82’ Lewandowski za zbyt ostry wślizg ujrzał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę.
85’ Po kontrze strzał gości w polu karnym. Piłka po rękach Tomaszewskiego wyszła na róg.
86’ Niecelny strzał Dopiewa zza pola karnego.
90+2’ Napastnik gości minął Tomaszewskiego, a z linii bramkowej piłkę wybił Dreszler i był rzut rożny.
90+4’ Dereżyński z wolnego w pole karne – Borysiak głową – łapie bramkarz.

Niestety Unia nie zainkasowała ani jednego punkty. Dla biało-niebieskich mecz rozpoczął się fatalnie. Już w pierwszej akcji straciliśmy bramkę, a później zostaliśmy skarceni po kontrowersyjnym rzucie karnym. Mieliśmy dobre okazje do wyrównania, ale nie znaleźliśmy dziś drogi do bramki rywali. Wydawało się, że receptę miał na to Dereżyński, ale skutecznym lekarstwem okazała się ręka obrońcy.

Już w kolejną sobotę Unia zmierzy się w pierwszym wyjazdowym meczu tego roku z Cuiavią, która także po dwóch wiosennych spotkaniach ma dwa punkty. Szkoda tylko, że trener nie będzie mógł skorzystać z Łożyńskiego. Dostał on bowiem dziś czwartą żółtą kartkę. Z kolei jego opuszczenie boiska jest spowodowane lekką kontuzją.

Unia spadła na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

Na zdjęciu: Sędzia z widocznym uśmiechem na twarzy wskazuje na rzut karny dla gości.