Na tą chwilę spada pięć drużyn!

• autor: redakcja, 2012-04-01 13:49

Skomplikowana sytuacja w trzeciej lidze

Po wynikach w poszczególnych kolejkach, które miały miejsce w pierwszej lidze, a także drugiej zachodniej skomplikowała się sytuacja w naszej lidze. Na tą chwilę spada aż pięć drużyn.

Spowodowane jest to sytuacją, iż w chwili obecnej z zaplecze T-Mobile Ekstraklasy spadają dwie drużyny należące do zachodniej części Polski. Są nimi KS Polkowice i Polonia Bytom. Natomiast z tego powodu z drugiej ligi zachodniej spadkiem zagrożone są cztery zespoły, w tym dwie z Wielkopolski – Nielba Wągrowiec i Tur Turek.

Taki scenariusz sprawia, że w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej musi zwolnić się sześć miejsce dla nowych zespołów (czterech awansujących z czwartej ligi i dwóch spadających z drugiej ligi). Wiadomo, że drużyna z pierwszego miejsce awansuje do drugiej ligi, dlatego też pięć zespołów na tą chwilę jest zagrożona spadkiem do czwartej ligi.