ogółem: 51 972 769

Chemik Bydgoszcz

• autor: redakcja, 2012-04-06 00:02

Walkower zamiast meczu

Właśnie dziś o tej samej porze na naszej stronie miała pojawić się zapowiedź meczu Unia Janikowo – Chemik Bydgoszcz. Jak wszyscy wiemy bydgoszczanie w przerwie zimowej postanowili się wycofać z rozgrywek i ich rywale otrzymują trzy punkty walkowerem. W rundzie jesiennej padł remis 1:1.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

Z Chemikiem Bydgoszcz Unia rywalizowała od wielu lat. Pierwsze mecze pomiędzy tymi klubami sięgają lat osiemdziesiątych. Później po prawie dwudziestoletniej przerwie janikowski zespół toczył zacięte boje z ekipą z Glinek na trzecioligowych boiskach. Po kilku sezonach przerwy, w 2010 roku biało-niebiescy ponownie zmierzyli się w walce o ligowe punkty z Chemikiem. Rywalizacja ta trwałaby to dziś, ale włodarze klubu z Bydgoszczy postanowili zrezygnować z trzeciej ligi i prowadzić tylko zespoły młodzieżowe. Warto dodać, że tradycja Chemika sięga do 1949 roku.

Chemik zgodnie z regulaminem został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. Ma zdobytych dwanaście punktów (trzy zwycięstwa, trzy remisy, czternaście porażek). Bilans bramek to 16-61. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu wycofanego z rozgrywek był Jędrzej Florek, który strzelił sześć goli.

Z zawodników z obecnej kadry Unii w przeszłości barwy Chemika reprezentował Robert Tomaszewski i Maciej Kot.

W tym tygodniu Unici trenowali po dwa razy dziennie. Dzisiaj po porannym treningu piłkarze złożą sobie życzenia i udadzą się na świąteczną przerwę.

+ 12.04.2003, Unia - Chemik 0:2 - III liga
+ 30.08.2003, Unia - Chemik 1:0 - III liga (A. Młodzieniak)
+ 03.04.2004, Chemik - Unia 1:2 - III liga (B. Grzelak, A. Pruss - samobójcza po strzale Krysiaka)
+ 18.09.2004, Unia - Chemik 3:0 - III liga (S. Suchomski, K. Nykiel, A. Woźniak)
+ 13.04.2005, Unia - Chemik 3:2 - PP (M. Thiede, D. Wojciechowski, R. Jeziorski)
+ 30.04.2005, Chemik - Unia 0:0 - III liga
+ 08.06.2005, Chemik - Unia 0:0 - PP
+ 20.08.2005, Chemik - Unia 1:4 - III liga (M. Kaźmierczak, B. Rasić, W. Przysiuda, K. Bilski)
+ 25.03.2006, Unia - Chemik 1:0 - III liga (W. Przysiuda)
+ 19.07.2006, Unia - Chemik 2:1 - sparing (S. Iwanicki, S. Czaban - testowany)
+ 21.03.2007, Chemik - Unia 0:0 (6:7 - karne) - PP (M. Drajer, M. Szeremet, M. Kubisz, P. Nowosielski, Ł. Kalinowski, Ż. Mrvaljević, T. Tyc)
+ 06.08.2010, Chemik - Unia 0:2 (P. Klimek, M. Brzykcy) - nowa III liga
+ 19.03.2011, Unia - Chemik 2:2 (A. Wiśniewski, B. Rudziński; samboójcza - A. Kacprzak, D. Retlewski) - nowa III liga
+ 27.08.2011, Chemik – Unia 1:1 (J. Florek – M. Kot) – nowa III liga

Razem: 23 mecze (10 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek), bramki: 32-31.