dzisiaj: 490, wczoraj: 12002

Echo z walnego zebrania statutowego

• autor: redakcja, 2012-04-19 21:39

Walne zebranie statutowe MLKS Unia Janikowo

W dniu dzisiejszym, tj. 19.04.2012 roku w sali konferencyjnej w starej budynku klubowego MLKS Unia Janikowo znajdującej się na Stadionie Miejskim przy ulicy Głównej 40 odbyło się walne zebranie statutowe. Na posiedzeniu obecny był zarząd klubu, kadra trzecioligowego zespołu, a także pozostali członkowie klubu oraz przybyli goście. Celem spotkania było przegłosowanie zmian w statucie naszego Klubu.

Spotkanie zostało rozpoczęte przez prezesa Artura Banaszaka, który przemową przywitał zgromadzonych uczestników. Następnie poinformował w jakim celu zwołane zostało zwołane dzisiejsze posiedzenie. Przypomniał o pierwszym walnym zebraniu statutowym, które odbyło się 15.09.2011 roku. Niestety Krajowy Rejestr Sądowy wyszczególnił błędy w statucie i konieczne było ponowne głosowanie nad jego zmianami.

Przewodniczącym zebrania wybrany został prezes Banaszak, a w prezydium zasiadła też pani Małgorzata Stolecka – radna Miasta i Gminy Janikowo oraz piłkarz trzecioligowej drużyny Unii – Łukasz Chomik. Protokólantami wybrano panią Edytę Banaszak wraz z sekretarzem Klubu – Wiesławem Słowińskim. Z kolei do komisji mandatowej zgłoszono kandydatury Pawła Lewandowskiego, jako przewodniczącego i Arkadiusza Zaleskiego.

Następnie stwierdzono, że z 67 członków MLKS Unia Janikowo obecnych było 35, co stanowi 52%. Równoznacznie z obowiązującym w chwili obecnej statutem do głosowania w walnym zebraniu obowiązkowa jest frekwencja 50%+1, także dzisiejsze posiedzenie było zgodne z regulaminem.

Po wprowadzeniu przestawiona została obecna sytuacja Klubu. Prezes Banaszak na wstępie podkreślił, że dzięki staraniom wielu ludzi możliwe było wystartowanie drużyn MLKS Unia Janikowo w rozgrywkach wiosennych 2012 roku. Później przypomniał, że decyzja Rady Miasta sprawiła, iż możliwe jest dalsze funkcjonowanie Klubu, ale w dalszym ciągu trwa proces kredytu. Prezes poinformował, że wszelka potrzebna dokumentacja została złożona do Banku. Powiedział też, że władze Banku stwierdzili, iż dokumentacja ta jest przygotowana pozytywnie. Mimo to, w dalszym ciągu nie został sfinalizowany kredyt, który ma rozpocząć nowy rozdział dla MLKS Unia Janikowo. Ponieważ władze Klubu wciąż czekają na szczęśliwy finał sprawy kredytu, dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku. Na spotkaniu tym zapewniono, że proces kredytu zostanie pozytywnie zakończony w najbliższy piątek, tj. jutro (20.04.2012) lub w poniedziałek (23.04.2012).

W kolejnej części odnoszącej się do obecnej sytuacji, poinformowano, że na chwilę obecną Klub nie posiada środków finansowych, a konto bankowe jest zajęte. Mimo tak trudnej sytuacji doszło do podpisania umów sponsorskich, które zostaną zrealizowane po zakończonym procesie związanym z kredytem. Również po nim mają zostać zawarte umowy z Miastem i Gminą Janikowo dotyczące dotacji (promocji poprzez sport). Oprócz pieniędzy z umów sponsorskich, a także z Miasta i Gminy Janikowo, MLKS Unia będzie dysponował środkami finansowymi ze sprzedaży karnetów na rundę wiosenną, a także ze sprzedaży biletów na poszczególne mecze. Ponadto poinformowano, że prowadzone są rozmowy z firmami, które także mogą włączyć się do sponsoringu Klubu.

W trzeciej fazie informacji o obecnej sytuacji Klubu podjęto temat kary dla Unii za udział w procederze korupcyjnym w latach poprzednich. Przypomniano, że Klub został ukarany degradacją o jedną klasę rozgrywkową, ale dzięki odwołaniu się od tej decyzji wyrok został złagodzony na ujemne punkty w przyszłym sezonie, a także sankcję finansową. Zarząd uznał, że wina Klubu nie została do końca udowodniona, a także brak wglądu do zarzucanych czynów jest odpowiednim argumentem do sukcesu w odwołaniu się od pierwotnej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej. W opinii władz naszego Klubu nowa kara wymierzona Unii jest znacznie łagodniejsza, a ponadto ostatecznie zamknęła sprawę korupcji w Janikowie. Przyznano też, że zamieszanie i niepewność jaka towarzyszyła przez ostatni okres i była związana z tą sprawą znacznie utrudniała rozmowy ze sponsorami.

Po przemowie prezesa głos mogli zawierać członkowie Klubu i przybyli goście. Najpierw sytuację drużyny przedstawił trener Artur Polehojko, który podkreślił, że wszystkich piłkarzy darzy ogromnym szacunkiem, z powodu wytrwałości w całym procesie ratowania Klubu. Potem głos zabrał pan Marek Knop, który podziękował Radnym za oddane głosy w sprawie Unii na Sesji Rady i Miasta, a następnie podziękował piłkarzom biało-niebieskich za to, że mimo ogromnych trudności organizacyjno-finansowych, a co za tym idzie braku otrzymywania wypłat zostawiają zdrowie i wielkie zaangażowanie reprezentując barwy Unii. Pan Knop zaapelował także o zwycięstwo nad Wdą Świecie.

Następnie wypowiedział się kapitan biało-niebieskich – Arkadiusz Dereżyński. Popularny „Wełna” zagwarantował, że drużyna w każdym meczu gra z wielkim zaangażowaniem i każdemu zależy na jak najlepszych wynikach. Obiecał też, że w spotkaniu z Wdą, a także we wszystkich następnych meczach Unia da z siebie wszystko.

Punktem kulminacyjnym było głosowania nad zmianami w statucie MLKS Unia Janikowo. Po przeczytaniu nowego statutu przez prezesa, został on jednogłośnie przegłosowany przez członków Klubu.

Na zakończenie zebrania, prezes Banaszak poinformował, że zaraz po zatwierdzeniu nowego statutu ogłoszone zostaną wybory nowych władz MLKS Unia Janikowo.