Zapowiedź: Unia – Lech

• autor: redakcja, 2012-04-27 20:10

Bardzo ważny mecz – lider rywalem

Do końca sezonu pozostało siedem kolejek. Po ostatnim meczu, który zakończył się remisem piłkarze Unii mimo lekkiego niedosytu mogą być w dobrych humorach, gdyż zagrali pozytywnie. Aktualnie biało-niebiescy zajmują jedenaste miejsce w tabeli. W jutrzejszym spotkaniu podopieczni trenera Artura Polehojko podejmą na własnym boisku lidera rozgrywek – Lecha Rypin. Nasz najbliższy przeciwnik ostatni mecz wygrał z Piastem Kobylin. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten pojedynek. Pomóżmy piłkarzom w odniesieniu pierwszego wiosennego zwycięstwa na boisku. Początek tego spotkania o godzinie 16:00, 28.kwietnia 2012 roku na Stadionie Miejskim w Janikowie. Przypomnijmy, że jesienią w Rypinie miejscowa drużyna pokonała Unię 4:1.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Trenerem Lecha Rypin od początku tego sezonu jest były piłkarz Unii – Sławomir Suchomski. Jego zespół jest najlepszą drużyną trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W 23.meczach zdobyli 49 punktów. Złożyło się na to piętnaście zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki. Warto dodać, że Lech przegrał dotąd najmniej spotkań spośród wszystkich zespołów naszej ligi. Rypinianie zdobyli 59 goli (razem ze Sokołem Kleczew najwięcej w lidze), a stracili ich 28. Najskuteczniejszym strzelcem naszego jutrzejszego przeciwnika jest Paweł Piceluk. Ma on na koncie siedemnaście trafień i lideruje w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy, ale jak wszyscy wiemy zimą przeniósł się do Warty Poznań. Odejście Piceluka zostało wypełnione dwoma transferami byłych piłkarzy naszego klubu. Mowa tutaj o Marcinie Tarnowskim i Łukaszu Ślifirczyku. Barwy Lecha reprezentuje też testowany w Unii zimą 2010 roku Szymon Moszczyński. W ostatniej kolejce podopieczni Suchomskiego pokonali Piasta Kobylin 4:1.

W Janikowie wszyscy czekają na pierwsze wiosenne zwycięstwo na boisku. Kibice mają nadzieję, że Unici przełamią się i po dobrym meczu z Wdą Świecie zainkasują bardzo potrzebne trzy punkty. Szansę rozegrania dwudziestego ligowego meczu w biało-niebieskich barwach być może otrzyma Krzysztof Borysiak. Warto dodać, że nikt nie będzie pauzować za kartki.

Historia meczów Unii Janikowo z Lechem Rypin:
+ 1966/1967 - jesień: 3:1 dla Unii, wiosna: 3:4 dla Lecha
+ 1967/1968 - jesień: 4:0 dla Unii, wiosna: 3:2 dla Unii
+ 1973/1974 - jesień: 3:2 dla Unii, wiosna: 3:3 remis
+ 11.04.2007 - UNIA - LECH 1:1 (Nowosielski - Kukowski) - Puchar Polski
+ 16.05.2007 - LECH - UNIA 2:1 (Kukowski 2 - Morou) - Puchar Polski
+ 02.10.2010 - LECH - UNIA 4:0 (Piceluk 2, Feter, Lewandowski) - III liga
+ 07.05.2011 - UNIA - LECH 1:2 (Klimek - Piceluk 2) - III liga
+ 17.09.2011 - LECH - UNIA 4:1 (Bojas 2, Grube, Moszczyński – Hadaś) – III liga

Bilans ogólny:
11 meczów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek), bramki: 23-25

Jak widać w XXI wieku Unia nie potrafi znaleźć recepty na pokonanie zespołu Lecha Rypin. Wszyscy jednak wiemy, że po każdej burzy zawsze wychodzi słońce. Tak więc miejmy nadzieję, że biało-niebiescy przełamią złą passę meczów z Rypinem i zainkasują trzy punkty.