Coraz gorsza sytuacja w naszej lidze

• autor: redakcja, 2012-04-29 18:10

Sześć drużyn zagrożonych spadkiem

Dzisiejsze zwycięstwo Dolcanu Ząbki z Pogonią Szczecin 2:1 na zapleczu ekstraklasy znacznie skomplikowało sytuację w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Wszystko spowodowane jest tym, że Dolcan wyprzedził Olimpię Grudziądz, która spadła na piętnaste miejsce w tabeli i jest zagrożona spadkiem do drugiej ligi zachodniej. Taki sam los w tym momencie czeka Polonię Bytom i KS Polkowice. Taka sytuacja z kolei sprawia, że z drugiej ligi zachodniej może spaść aż pięć drużyn, a w chwili obecnej aż trzy z Wielkopolski – Tur Turek, Calisia Kalisz i Nielba Wągrowiec. Scenariusz ten powoduje, że na dzień dzisiejszy z naszej ligi spada aż sześć zespołów. Następne mecze ligowe drużyny z pierwszej i drugiej ligi rozegrają 4. i 5. maja.