Zapowiedź: Unia – Polonia L.

• autor: redakcja, 2012-05-04 00:28

Kolejny ważny mecz biało-niebieskich

Po zwycięstwie w Koronowie piłkarzom Unii Janikowo przyjdzie rozegrać kolejne bardzo ważne spotkanie w walce o utrzymanie się w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Artura Polehojko będzie Polonia Leszno, która w rundzie jesiennej rozgromiła nas 0:7. Jutrzejszy mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Janikowie, przy ulicy Głównej 40, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Po dwudziestu pięciu kolejkach Polonia Leszno prowadzona przez ukraińskiego trenera Ołeksijego Tereszczenko zajmuje czternaste, spadkowe miejsce w tabeli. Biało-czerwoni zdobyli 23 punkty, na co złożyło się sześć zwycięstw, pięć remisów i czternaście porażek. Zespół z Leszna ma na swoim koncie 27 bramek zdobytych i 43 stracone. W ostatniej kolejce na własnym boisku Polonia uległa Wdzie Świecie 0:2. Najlepszym strzelcem naszego jutrzejszego rywala jest Serhij Szapował. Ma on siedem goli, ale zimą zdecydował się na opuszczenie Leszna.

W zespole Unii wszyscy są bardzo zmobilizowani. Jutrzejszy mecz to szansa dla Arkadiusza Dereżyńskiego na rozegrania pięćdziesiątego ligowego spotkania w biało-niebieskich barwach. Z kolei Łukasza Mokrzyckiego czeka dwudziesty mistrzowski pojedynek w naszym klubie.

Głównym sędzią jutrzejszych zawodów będzie Piotr Kozaczyk, a jego asystentami będą: Łukasz Knypiński i Jacek Kołodziej. Cała trójka pochodzi z Poznania. Kozaczyk prowadził w tym sezonie mecz Unii w Swarzędzu, który wygraliśmy 1:0, a także spotkanie Polonii w Trzciance zakończone wynikiem 0:0.

Historia spotkań z Polonią Leszno:
+ 09.10.2010, Unia - Polonia 0:0
+ 14.05.2011, Polonia - Unia 0:7 (P. Klimek 5, A. Mokrzycki, M. Chmielecki)
+ 01.10.2011, Polonia - Unia 7:0 (P. Hohlovs 3, F. Olejniczak, Patryk Kowalski, S. Szapował, Przemysław Kowalski)

RAZEM: 3 mecze (1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka), bramki: 7-7.