Dzisiejsze mecze I, II i III ligi

• autor: redakcja, 2012-05-16 23:28

Znowu spada sześć drużyn

W dniu dzisiejszym odbyły się spotkania pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Wyniki ich sprawiły, że z naszej ligi ponownie aż sześć zespołów zagrożonych jest spadkiem.

W pierwszej lidze spadkiem zagrożone są dwie drużyny zachodnie. Mowa tutaj o Polonii Bytom i KS Polkowice, który po dzisiejszej kolejce nie ma już szans na utrzymanie. Oznacza to, że na tą chwilę z drugiej ligi zachodniej spadają cztery drużyny, a w tym aż trzy z Wielkopolski: Tur Turek, Calisia Kalisz i Nielba Wągrowiec. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwa mecze, a w najbliższej serii gier Tur zagra na wyjeździe ze Zagłębiem Sosnowiec, do którego traci punkt.

Natomiast w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej został dziś rozegrany awansem mecz trzydziestej kolejki, w którym Lubuszanin Trzcianka bezbramkowo zremisował z Górnikiem Konin.

Unia zajmuje bezpieczną, dziesiątą pozycję w tabeli i ma jeden punkt przewagi nad miejscem jedenastym, które jest zagrożone spadkiem.