ogółem: 28 947 868

Unia – Sparta 1:0

• autor: redakcja, 2012-05-19 20:17

Bardzo ważne zwycięstwo!

Unia Janikowo pokonała Spartę Brodnica 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Biłoszewski, który w 63.minucie głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Marcina Michałowskiego. Na dziewiętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry jeden z zawodników przyjezdnych - Tomasz Syska celowo uderzył Łukasza Mokrzyckiego i został ukarany czerwoną kartkę. Mimo gry w dziesięciu brodniczanie starali się zagrażać naszej bramce poprzez stałe fragmenty. Na szczęście podopieczni trenera Artura Polehojko zdołali dotrwać do końcowego gwizdka sędziego i zasłużenie zainkasowali komplet oczek. Dzięki temu zwycięstwu biało-niebiescy zachowali bezpieczne, dziesiąte miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO – SPARTA BRODNICA 1:0 (0:0)

1:0 – 63’ Mateusz Biłoszewski

UNIA: Tomaszewski – Hadaś, Łożyński, Dreszler, Wawrzyniak – Mokrzycki, Dereżyński – Michałowski (90+2’ Wieczorek), Kędziora, Kot – Biłoszewski (85’ Lewandowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Rybicki, Chomik.

SPARTA: Goszka - Magalski, Welani, Rogalski, Holić - Syska [71'], M. Wiśniewski, Bruno, Naumcevski - Vukicević, Elhert.

SĘDZIOWIE: Łukasz Araszkiewicz (główny), Maciej Śliwiński i Maciej Cebulski (asystenci) – WZPN.

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

W poniższym linku można zobaczyć bramkę strzeloną przez Biłoszewskiego:

Nadal kontuzjowany jest Krzysztof Borysiak, a Piotr Łabuszyński znalazł się poza kadrą meczową. Pozostali zawodnicy byli do dyspozycji trenera Artura Polehojko.

Wczoraj informowaliśmy, że mecz ma poprowadzić Grzegorz Gołdyn, jednak jak się okazało został zmieniony skład sędziowski i arbitrem był Łukasz Araszkiewicz.

Dowiedzieliśmy się, że to zarząd Sparty zażądał zmiany sędziego. Okazało się, że pierwotnie mecz miał prowadzić Rafał Liana, a później Gołdyn. Jednak brodniczanie chcieli całkiem innego arbitra.

Mecz dobrze rozpoczęła Unia, gdyż już w 5.minucie stworzyliśmy sobie stuprocentową okazję do zdobycia gola. Arkadiusz Dereżyński dograł w pole karne do Przemysława Kędziory, który przegrał pojedynek z Bartoszem Goszką. Bramkarz Sparty wypuścił jednak piłkę z rąk, a Maciej Kot strzałem po ziemi w krótki słupek praktycznie na pustą bramkę spudłował. Dobra sytuacja miała też miejsce w 19.minucie. Tym razem Kot szybko rozegrał rzut rożny i podał do Dereżyńskiego, który posłał piłkę w szesnastkę gości, gdzie po zamieszaniu Kędziora zgrał Mateuszowi Biłoszewskiemu, ale z dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później Sparta starała się odpowiedzieć uderzeniem zza pola karnego. Piłka po rykoszecie od jednego z naszych obrońców nie zmyliła Roberta Tomaszewskiego, który bez problemów ją złapał. Chwilkę potem znowu do głosu doszła Unia. Kot dograł Biłoszewskiemu, który z narożnika pola karnego silenie uderzył pod poprzeczkę, ale Goszka sparował piłkę na korner. W 24.minucie ten sam zawodnik znowu strzelał z dalszej odległości, ale tym razem fatalnie spudłował po ziemi. W 32.minucie po akcji brodniczan i strzale z narożnika szesnastki ręką na róg piłkę wybił Tomaszewski. Kilkanaście sekund po tym, miało miejsce dośrodkowanie w nasze pole karne. Na szczęście futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Unii i ponownie wyszła na rożny.

W drugiej połowie jako pierwsza zaatakowała Sparta. Już w pierwszej minucie po wznowieniu gry brodniczanie przeprowadzili akcję lewą stroną boiska i dośrodkowali w pole karne, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Unii. Na szczęście dobitka z dalekiej odległości „trafiła Panu Bogu w okno”. W 49.minucie Kot uderzył z szesnastu metrów, ale obrońcy zablokowali i goście skontrowali. To właśnie w 50.minucie przeprowadzili oni dwie groźne akcje. Najpierw strzał w polu karnym zablokował Tomasz Wawrzyniak, a po chwili główka przeszła obok. Cztery minuty później Dereżyński zacentrował w pole karne z wolnego, ale Bartosz Dreszler główką nie zdołał maksymalnie sięgnąć piłki i wyszła ona za linię końcową. W 56.minucie po wrzutce z lewej strony w szesnastkę Tomaszewskiego jeden z przyjezdnych z woleja przeniósł piłkę wysoko nad bramką. W 63.minucie biało-niebiescy przeprowadzili złotą akcję, która zapewniła nam arcyważne zwycięstwo 1:0. Dereżyński uruchomił Michałowskiego, który podcinką tuż przy linii końcowej posłał piłkę do Biłoszewskiego. Napastnik Unii celną główką z trzech metrów nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję! Janikowianie po zdobyciu gola mogli podwyższyć prowadzenie, ale minutę po wznowieniu Kot po otrzymaniu piłki od Dereżyńskiego pogubił się w polu karnym i po zamieszaniu piłka wyszła na róg. W 72.minucie po wolnym Sparty futbolówka wyszła na korner. Z kolei po dośrodkowaniu z narożnika Dreszler wybił główką i po raz kolejny mieliśmy rożnego. Tym razem Tomaszewski wybił wrzucaną piłkę, a dobitka była za wysoka. Bardzo gorąco było w 76.minucie, gdyż Dreszler zbyt krótko podawał do Tomaszewskiego. Bramkarz Unii wyszedł z bramki, ale niezbyt dobrze trafił w piłkę wślizgiem. Goście mogli mieć okazję do strzału na pustą siatkę, ale bardzo dobrą interwencją niebezpieczeństwo zażegnał Piotr Hadaś! Minutę potem trójkowa akcja: Kot – Dereżyński – Kędziora, zakończona obronionym strzałem tego ostatniego. W 83.minucie mocno bita piłka przez Wawrzyniaka przeszła nad bramką. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Unici stworzyli sobie stuprocentową okazję, ale sam na sam z Goszką przegrał Kędziora. Także w trzeciej minucie doliczonego czasu zmarnowaliśmy pewną sytuację strzelecką. Tym razem bramkarz obronił strzał Wojciecha Lewandowskiego, który także wyszedł na czystą pozycję. W 94.minucie główka gości przeszła nad poprzeczką.

Kartki:
28’ Żółta kartka – zawodnik gości za zatrzymanie Kota, który wychodził z akcją na własnej połowie.
35’ Żółta kartka – Dreszler (Unia) za faul po lewej stronie boiska na połowie naszej drużyny.
39’ Żółta kartka – Łożyński (Unia) za przepychanki przy rzucie rożnym dla Sparty.
39’ Żółta kartka – zawodnik gości za przepychanki przy rzucie rożnym dla Sparty.
58’ Żółta kartka – zawodnik gości za faul na Dereżyńskim.
71’ Żółta kartka – Mokrzycki (Unia) za dyskusje po uderzeniu łokciem zawodnika Sparty.
71’ Czerwona kartka – zawodnik gości za uderzenie łokciem Mokrzyckiego.
79’ Żółta kartka – zawodnik gości za symulację rzutu wolnego tuż przy linii pola karnego.

Unia odniosła dzisiaj bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło nam zachować bezpieczne dziesiąte miejsce w tabeli i godnie pożegnać się z janikowską publicznością. Do zakończenia sezonu pozostały bowiem dwa wyjazdowe mecze.