Zapowiedź: Piast – Unia

• autor: redakcja, 2012-05-22 10:07

Przed meczem Piast – Unia

W dniu jutrzejszym, tj. 23.05.2012 roku o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz trzydziestej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Piastem Kobylin, a Unią Janikowo. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej na naszym stadionie padł bezbramkowy remis.

Arbitrem jutrzejszego meczu będzie Maciej Pelka z Trzcianki. Należy on do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, do okręgu Piła. W poprzednim sezonie prowadził trzy spotkania Unii (GKS Dopiewo 2:1, Wda Świecie 2:2, GKS Dopiewo 1:1), a także jedno Piasta Kobylin (Górnik Konin 0:2). Natomiast jeżeli chodzi o obecne rozgrywki to był rozjemcą pojedynku naszego zespołu z Wdą Świecie zakończonego remisem 0:0 oraz dwóch meczów kobylińskiej drużyny – z Sokołem Kleczew (0:3) i z Cuiavią Inowrocław (1:1).

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Piast Kobylin jest prowadzony przez trenera Marcia Kałużę. Jego drużyna zajmuje spadkowe, dwunaste miejsce w tabeli i ma 36 punktów na koncie. Ta wielkopolska drużyna odniosła dziesięć zwycięstw, sześć remisów i dwanaście porażek. Piłkarze z Kobylina zdobyli 29 bramek, a stracili ich o dziesięć więcej. W ostatniej kolejce dzięki wycofaniu się Chemika Bydgoszcz nasi jutrzejsi rywale otrzymali punkty walkowerem, a co za tym idzie przerwali ośmiu meczów bez zwycięstwa. Najlepszym strzelcem czarno-zielono-białych jest Krzysztof Kędzia z siedmioma golami.

Jutrzejszy mecz może być trzydziestym ligowym występem w barwach Unii dla Przemysława Kędziory.

Historia meczów Unii z Piastem Kobylin:

+ 28.08.2010, Unia - Piast 0:0
+ 10.04.2011, Piast - Unia 2:1 (Duda, Bierant - Góralski)
+ 05.11.2011, Unia - Piast 0:0

Razem: 3 mecze (0 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka).