Zapowiedź: Sokół – Unia

• autor: redakcja, 2012-05-25 19:48

Ostatni mecz sezonu – wiara czyni cuda

26.maja 2012 roku będzie ważnym dniem dla MLKS Unia Janikowo. O godzinie szesnastej rozpoczną się bowiem ostatnie mecze sezonu 2011/2012. Aby pozostać w lidze, Unia musi wygrać wyjazdowy pojedynek z Sokołem Kleczew i liczyć na potknięcia Notecianki Pakość z Polonią Leszno i Piasta Kobylin z Górnikiem Konin. W rundzie jesiennej w Janikowie przegraliśmy z naszym jutrzejszym przeciwnikiem 0:2.

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Dariusz Orzechowski z Brodnicy. Do tej pory prowadził on dwa nieudane pojedynki Unii: także ze Sokołem Kleczew (0:2) i z Górnikiem Konin (0:3). Ponadto był arbitrem innego spotkania naszego przeciwnika – z Polonią Środa Wielkopolska (1:1).

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Sokół Kleczew ostatnio opuścił trener Andrzej Ostański. Aktualnie zespół ten prowadzi duet – Wojciech Bielawski i Michał Grzywacz. Jednak już wiadomo, że od nowego sezonu szkoleniowcem Sokoła zostanie były trener Unii – Tomasz Mazurkiewicz. Zielono-czerwono-biali w ostatniej kolejce przegrali z Polonią Leszno 0:1. Obecnie są na szóstym miejscu z 48.punktami na koncie. Wygrali czternaście spotkań, sześć zremisowali, a dziewięć przegrali. Bilans bramkowy kleczewskiego zespołu wynosi 64-29. Warto dodać, że razem z Lubuszaninem mają najmniej straconych goli w lidze. Najlepszym strzelcem naszego jutrzejszego rywala jest Jacek Kopaniarz, który ma jedenaście trafień. Przypomnijmy, że zimą 2010 roku był on testowany przez Unię. Sprawdzany w Janikowie kilka lat temu był także inny zawodnik z Kleczewa – Paweł Lisiecki.

Tomasz Wawrzyniak rozegra jutro sześćdziesiąty, a Mateusz Biłoszewski dwudziesty mecz ligowy w barwach naszego klubu.

Poprzednie mecze Unii z Sokołem Kleczew:
+ sparing – lato 2010: Sokół – Unia 0:1 (Lisiecki)
+ sparing – zima 2011: Sokół – Unia 3:0 (Krzyżanowski, Kruk, Szczepaniak)
+ 22.10.2011 – III liga: Unia – Sokół 0:2 (Pingot, Grzelak)

RAZEM: 3 mecze (1 zwycięstwo, 2 porażki), bramki: 1-5