Prezes MLKS Unia Janikowo w Jan-Sat TV

• autor: redakcja, 2012-06-04 22:58

O reaktywacji juniorów starszych i pierwszej drużynie

Dzisiaj gościem na antenie janikowskiej telewizji Jan-Sat TV był prezes MLKS Unia Janikowo – pan Artur Banaszak. Przedstawiciel Zarządu naszego Klubu wypowiadał się m.in. na temat reaktywacji drużyny juniorów starszych na sezon 2012/2013 oraz sprawach związanych z pierwszym zespołem.

W programie można było usłyszeć, że Zarząd MLKS Unia Janikowo jest bardzo zadowolony z wyników osiąganych przez zespoły młodzieżowe. Z tego powodu planowana jest reaktywacja na przyszły sezon drużyny juniorów starszych, która z powodu kłopotów kadrowych została wycofana przed rokiem. W sezonie 2012/2013 w kategorii juniora starszego grać będą mogli zawodnicy urodzeni w latach: 1995 i 1994. Najbardziej utalentowani gracze mogliby trafiać w przyszłości do pierwszego zespołu.

Natomiast jeżeli chodzi o pierwszą drużynę Unii, prezes podkreślił, że w minionym sezonie z trudem udało się wystartować w trzeciej lidze, a co za tym idzie niestety nie udało się nam zachować ligowego bytu. Ponadto można było się dowiedzieć, że po rozmowach z zawodnikami, większość z nich czuje odpowiedzialność i chce pomóc zespołowi w niższej klasie rozgrywkowej.

Oprócz tego prezes Banaszak wspomniał, że Unia jest w kontakcie z byłymi zawodnikami naszego Klubu, którzy mogliby wrócić do drużyny.