dzisiaj: 2707, wczoraj: 12002

Znamy skład czwartej ligi

• autor: redakcja, 2012-06-07 18:51

Czwarta liga kujawsko-pomorska – 2012/2013

Sezon 2012/2013 piłkarze Unii Janikowo po raz pierwszy od dwudziestu dwóch lat spędzą na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W minionym roku piłkarskim doznaliśmy goryczy piątego spadku do niższej klasy rozgrywkowej w historii istnienia klubu, a trzeciego w XXI wieku. Warto jednak przypomnieć, że w minionej dekadzie odnosiliśmy największe sukcesy, a jednym z nich była bez wątpienia gra na zapleczu ekstraklasy. Z wiarą w sukces należy więc podejść do przyszłych rozgrywek, mimo iż rozpoczniemy je z minusowymi dziesięcioma punktami. W dniu dzisiejszym poznaliśmy już ostateczny skład czwartej ligi kujawsko-pomorskiej.

Osiem zespołów występujących w poprzednim sezonie w czwartej lidze utrzymało się i na tym poziomie rozgrywkowym spędzą kolejny rok. Do grona tego należą takie kluby jak: Flisak Złotoria, Włocłavia Włocławek, Start Warlubie, Grom Osie, Pomorzanin Toruń, Gopło Kruszwica, Szubinianka Szubin i Noteć Łabiszyn. Drużyny te podaliśmy według kolejności odpowiedniego miejsca w tabeli (3-11). Rywalami Unii ponownie będą podzielający nasz los spadkowicze z trzeciej ligi, czyli Notecianka Pakość, Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. W czwartoligowej stawce ujrzymy też beniaminków awansujących z dwóch grup piątej ligi. Mowa tutaj o bydgoskich ekipach – Polonii i Zawiszy II, a także o Kujawiance Izbica Kujawska oraz Mieni Lipno. Z większością z tych klubów walczyliśmy w odległych od teraźniejszości latach.

Postanowiliśmy, że szczegółowe przedstawienie rywali będzie można czytać dopiero przy zapowiedziach meczowych w rundzie jesiennej. Przez najbliższy czas będą prowadzone zmiany w systemie FUTBOLOWO, mające na celu wprowadzenie minionego sezonu do ARCHIWUM i dodanie wszelkich potrzebnych informacji na temat czwartej ligi. Dnia 1. lipca 2012 roku planujemy oficjalne przejście systemowe do modułu nowych rozgrywek. Wówczas w odpowiednich odnośnikach zamieszczone zostaną najważniejsze dane dotyczące przeciwników Unii.

Aby ujrzeć zestawienia czwartej ligi w przyszłym sezonie kliknij na „więcej”.

ZESTAWIENIE IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJ WEDŁUG KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ:

00 - Flisak Złotoria
00 - Gopło Kruszwica
00 - Grom Osie
00 - Kujawianka Izbica Kujawska
00 - Mień Lipno
00 - Notecianka Pakość
00 - Noteć Łabiszyn
00 - Polonia Bydgoszcz
00 - Pomorzanin Toruń
00 - Sparta Brodnica
00 - Start Warlubie
00 - Szubinianka Szubin
00 - Victoria Koronowo
00 - Włocłavia Włocławek
00 - Zawisza II Bydgoszcz
16 - Unia Janikowo (-10 pkt)

Do trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej awansują dwie najlepsze drużyny, natomiast cztery najsłabsze spadną do piątej. Warto też dodać, że w przypadku spadku z trzeciej ligi kujawsko-pomorskich zespołów ilość spadkowiczów w naszej grupie może się powiększyć.