Remis Polski na otwarcie Euro 2012

• autor: redakcja, 2012-06-08 20:39

Wielkie emocje podczas otwarcia Euro

W meczu otwarcia Euro 2012 Polska po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisowała z Grecją 1:1. Pierwsza połowa była wymarzona dla wszystkich polskich sympatyków piłki nożnej. Po pięknej bramce Roberta Lewandowskiego w 17.minucie prowadziliśmy 1:0. Później stworzyliśmy sobie kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Warto też dodać, że nasi przeciwnicy od 42.minuty byli zmuszeni grać w dziesięciu po czerwonej kartce. Niestety druga odsłona okazała się bardzo nieszczęsna dla biało-czerwonych. W 51.minucie straciliśmy wyrównującego gola po trafieniu Dimítriosa Salpingídisa. Na dziewiętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry bohaterem okazał się Przemysław Tytoń, który w pięknym stylu wybronił rzut karny sprowokowany przez faul Wojciecha Szczęsnego ukaranego czerwonym kartonikiem.

POLSKA – GRECJA 1:1 (1:0)

1:0 – 17’ Robert Lewandowski
1:1 – 51’ Dimítrios Salpingídis

POLSKA: Szczęsny [68’] – Piszczek, Wasilewski, Prequis, Boenisch – Polanski, Murawski – Błaszczykowski, Obraniak, Rybus (70’ Tytoń) – Lewandowski.

Remis dla Polski z jednej strony jest sporym niedosytem, gdyż po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić co najmniej dwoma bramkami. Jednak zważając na ciężką drugą odsłonę i niewykorzystany rzut karny przez Grecję należy go szanować i wierzyć w pozytywne rozstrzygnięcia w pozostałych dwóch meczach.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Rosja grała z Czechami, których pokonała 4:1.