Podsumowanie zmagań młodzieżowych

• autor: redakcja, 2012-06-17 15:37

Koniec ligowego sezonu 2011/2012 dla drużyn młodzieżowych

W miniony weekend swoje ligowe zmagania w sezonie 2011/2012 zakończyły młodzieżowe drużyny naszego klubu. W minionym roku piłkarskim Unię reprezentowały cztery juniorskie zespoły. Najmłodszym byli orlicy. W biało-niebieskich barwach grali też młodzicy i trampkarze. Z kolei najstarszą ekipą byli juniorzy młodzi, którzy osiągnęli największy sukces wygrywając swoją ligę okręgową. Zapraszamy do przeczytania podsumowania.

ORLICY
Najmłodszy zespół Unii w minionym sezonie prowadził trener Arkadiusz Zaleski, który ma za sobą sukcesy w seniorskiej piłce z rezerwami naszego klubu, a także z drużyną Piasta Kołodziejewo. Niestety w tym roku naszym orlikom nie udało się zająć pierwszego miejsca w tabeli, ale mimo to gra tego zespołu mogła się podobać. Orlicy zajęli trzecie lokatę. W piętnastu meczach zdobyli 29 punktów. Wygrali dziewięć spotkań, dwa zremisowali i cztery przegrali. Podopieczni szkoleniowca Zaleskiego strzelili 71 goli, a stracili 35. Lepszą ekipą od Unii okazała się Notecianka Pakość, która zdobyła mistrzostwo ligi, a wiceliderem okazała się Cuiavia Inowrocław.

MŁODZICY
W zakończonym sezonie młodzicy mieli dwóch trenerów. Po rezygnacji Romana Pietrali stery w tej drużynie przejął Paweł Lewandowski. Unia brała udział w lidze wojewódzkiej, czyli na najwyższym szczeblu młodzieżowych rozgrywek. W grupie tej znajduje się dwanaście zespołów. Młodzicy zakończyli zmagania na ósmym miejscu. W swoim dorobku mają 32 punktów (dziesięć zwycięstw, dwa remisy, dziewięć porażek). Bilans bramkowy tej drużyny wynosi 47-38.

TRAMPKARZE
Podopieczni trenera Jacka Michniewskiego do ostatniej kolejki walczyli o miejsce na podium. Ostateczni udało się zająć trzecią lokatę w lidze wojewódzkiej, co jest dużym osiągnięciem tego zespołu. Trampkarze zdobyli 45 punktów, na co złożyło się czternaście zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. Strzelili oni 55 goli tracąc ich 39. W rozgrywkach tych najlepsi okazali się piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Bydgoski Chemik był na drugim miejscu, a czwarta pozycja należała do Lidera Włocławek. Najskuteczniejszym strzelcem janikowskich trampkarzy był Hubert Stężewski, który zdobył piętnaście bramek. Dziewięć trafień zaliczył Adam Przybylski, a sześć – Paweł Radaszewski.

JUNIORZY MŁODSI
Najstarsi piłkarze drużyn młodzieżowych w naszym klubie to właśnie juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Lewandowskiego grali w lidze okręgowej. Zajęli w niej pierwsze miejsce, co oznacza szansą na awans do ligi wojewódzkiej. Jednak, aby znaleźć się w najwyższej klasie rozgrywkowej tej kategorii należy wygrać barażowy dwumecz z mistrzem innej grupy. W chwili obecnej nie jest jeszcze znany przeciwników biało-niebieskich. Wracając do okręgowych zmagań, janikowscy juniorzy zdobyli aż 60 punktów. Oznacza to, że wygrali wszystkie możliwe mecze, w których strzelili 98 goli i stracili tylko 9. Marcel Trafny z 28.bramkami na koncie w siedemnastu spotkaniach był najlepszym strzelcem tej drużyny. Mikołaj Kruszka zdobył piętnaście goli, a o jednego mniej zawodnik pierwszej drużyny – Piotr Łabuszyński. To właśnie tą trójkę zalicza się do najlepszych strzelców juniorów Unii.