Marcin Piesik gościem szkoły w Broniewicach

• autor: redakcja, 2012-06-27 13:07

Marcin Piesik w Szkole Podstawowej w Broniewicach

W dniu dzisiejszym gościem Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Broniewicach był Marcin Piesik. Rozmowa z bramkarzem Unii dla wielu dzieciaków była wielką atrakcją. Uczniowie mogli poznać przeszłość naszego piłkarza, a także zadawać mu różnorodne pytania, na które odpowiadał.

Po sympatycznym przywitaniu przez dzieciaki, Marcin Piesik opowiadał o swojej przeszłości. Jednym z głównym tematów był doping kibiców w Polsce, a także w innych krajach. Z racji tego, że nasz zawodnik był reprezentantem Polski w młodzieżowych drużynach poznał już zachowania fanów piłki nożnej nie tylko na podwórku krajowym, ale i m.in. w dalekiej Korei Południowej. Wspomniał, że w 2004 roku kiedy to wraz z kadrą był na turnieju w tym państwie, cała drużyna została bardzo serdecznie przywitana przez miejscowych sympatyków. Warto też napisać, że właśnie wtedy Piesik grał z Łukaszem Fabiańskim, Łukaszem Piszczkiem czy Jakubem Błaszczykowskim, czyli obecnymi gwiazdami Arsenalu Londyn i Borussii Dortmund. Na turnieju w Korei Południowej rozegrał mecz ze Stanami Zjednoczonymi, który zakończył się remisem 2:2.

Później uczniowie zadawali naszemu bramkarzowi pytania. Na niektóre ciężko było odpowiedzieć, ale Marcin starał się nie zawieść nikogo. Dzieci dowiedziały się, że jego sportowa kariera zaczęła się gdy miał dwanaście lat, kiedy to trafił do bydgoskiej klasy piłkarskiej. Później przeniósł się do UKS SMS Łódź. Właśnie podczas pobytu w łódzkim klubie miał przyjemność wyjechać do Feyenoord Rotterdam na staż. Został tam zaproszony przez samego świętej pamięci Włodzimierza Smolarka. W jednym z najlepszych holenderskich klubów trenował z jego rezerwami. Podczas tych zajęć miał okazję osobiście poznać kilku znanych piłkarzy. Mowa tutaj o Euzebiuszu Smolarku, Salomonie Kalou czy Diriku Kuyt.

Uczniowie pytali także o najważniejsze mecze w życiu Piesika. Tutaj bramkarz Unii stwierdził, że do tych spotkań zaliczyć można wszystkie cztery z „Orzełkiem” na piersi. Ponadto niektórzy nawiązali do tematu Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Według Marcina turniej wypada bardzo pozytywnie. Zawodnik naszego klubu uważa, że praktycznie wszyscy kibice przyjeżdżający do nas na ten piękny turniej wyjeżdżają bardzo zadowoleni i z wielką chęcią powrotu do Polski. Piesik jest zawiedziony, że z rozgrywek szybko odpadła reprezentacja biało-czerwonych. Jak sam powiedział, po zajęciu przez Polskę ostatniego miejsce w tabeli, jego faworytem do triumfu na Euro jest Hiszpania.

Jednym z trudniejszych zadań dla naszego piłkarza było odpowiedzenie na pytanie dotyczące dwóch bramkarzy reprezentacji Polski. Piesik uważa, że obaj swoimi umiejętnościami są w ścisłej czołówce europejskiej, jednak większą sympatią niż Wojciecha Szczęsnego darzy Przemysława Tytonia.

Dzieciaków najbardziej ucieszyła odpowiedź na pytanie: „Kto jest pana ulubionym piłkarzem, z którym pan grał?”. Marcin bez wahania stwierdził, że Jacek Łukomski. Przypomnijmy, że jeden z najbardziej zasłużonych zawodników Unii w XXI wieku jest nauczycielem wychowania fizycznego w Broniewicach. Po tej odpowiedzi na sali rozbrzmiały gromkie brawa! Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiamy Jacka i Marcina.