Unia wznowiła treningi

• autor: redakcja, 2012-07-11 21:00

Pierwszy trening przed nowym sezonem

Dzisiaj, czyli równy miesiąc przed inauguracją rozgrywek ligowych w sezonie 2012/2013 piłkarze Unii Janikowo rozpoczęli treningi. Podopieczni trenera Artura Polehojko po rozmowach z zarządem klubu wyszli na boczne boisko. Po rozruchu i zabawach z piłką zawodników podzielono na dwie grupy i rozegrano różnego rodzaju gierki. Łącznie trenowało dwunastu graczy.

Spośród osiemnastu zawodników kadry z rundy wiosennej poprzedniego sezonu na dzisiejszym treningu pojawiło się tylko siedmiu: Robert Tomaszewski, Tomasz Wawrzyniak, Bartosz Dreszler, Łukasz Mokrzycki, Arkadiusz Dereżyński, Marcin Michałowski i Mateusz Biłoszewski, który zajęcia obserwował zza linii bocznej ze względu na kontuzję kolana, którą odniósł podczas ostatniego ligowego meczu.

Ponadto pojawiło się czterech wychowanków Unii, którzy prawdopodobnie wrócą ponownie reprezentować nasze barwy. Mowa tutaj o awizowanych wcześniej: Macieju Sirko (Notecianka Pakość), Dawidzie Deresiewiczu (Pogoń Mogilno) i Marcinie Zaleskim (Piast Złotniki Kujawskie), a także o Filipie Jagielskim - lewoskrzydłowym z Cuiavii Inowrocław.

Oprócz tych zawodników z zespołem biało-niebieskich trenowało też dwóch graczy o zupełnie nowych twarzach. Pierwszym z nich był dziewiętnastoletni środkowy pomocnik z UKS SMS Łódź – Michał Polak, a drugim dwudziestojednoletni środkowy obrońca, którego nazwiska póki co nie można ujawnić.

Od przyszłego tygodnia możliwy jest przyjazd kolejnych zawodników mogących zasilić naszą kadrę. Oprócz graczy testowanych treningi mają wznowić też niektórzy piłkarze, którzy grali w Unii w poprzednim sezonie.

W poniedziałek, tj. 16.07.2012 roku przygotowania rozpocząć ma Krzysztof Borysiak i Łukasz Chomik. Przemysława Kędziorę z dzisiejszego treningu wyeliminowała kontuzja odniesiona na Olimpiadzie w Tucholi, w której reprezentował Miasto i Gminę Janikowo. Testowani w Unii Solec Kujawski są Marcin Piesik i Krzysztof Łożyński. Oprócz tego póki co zajęć w Janikowie nie wznowili: Wojciech Lewandowski, Maciej Kot, Bartosz Wieczorek i Piotr Łabuszyński.

Przypomnijmy, że na chwilę obecną z Unii odeszło dwóch zawodników. Są nimi: Paweł Rybicki i Piotr Hadaś.