Marcin Zaleski wrócił do Unii

• autor: redakcja, 2012-07-12 20:27

Marcin Zaleski ponownie w kadrze Unii

Po półrocznym wypożyczeniu do Piasta Złotniki Kujawskie do Unii wrócił wychowanek naszego klubu – Marcin Zaleski.

Marcin Zaleski urodził się 28.lutego 1992 roku w Inowrocławiu. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Jest uniwersalnym graczem, gdyż może występować jako prawoskrzydłowy, ofensywny pomocnik lub napastnik. W swoim macierzystym klubie, czyli Unii przez wiele lat grał w drużynach młodzieżowych. Od 2007 roku reprezentował barwy juniorów Zawiszy Bydgoszcz. Przed sezonem 2009/2010 wrócił do Janikowa i ponownie grał w młodzieżowym zespole, mimo iż latem był sprawdzany w ekipie Zbigniewa Kieżuna. Dobre występy w rundzie jesiennej w janikowskich juniorach zaowocowały dołączeniem do pierwszej kadry drugoligowej wówczas drużyny prowadzonej przez Tomasza Mazurkiewicza. Wiosną rozegrał jeden mecz w drugiej lidze zachodniej. W sezonie 2010/2011 w barwach Unii rozegrał sześć ligowych spotkań. Do tej pory występował z numerem „18”. Po objęciu zespołu przez Artura Polehojko przejął numer „8”, jednak grał tylko przez jesień 2011. Zagrał w trzech pojedynkach. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w Piaście Złotniki Kujawskie, w którym ma za sobą dwanaście gier, dwie bramki i dwie żółte kartki. Z klubem tym zajął dwunaste miejsce w piątej lidze i utrzymał się w rozgrywkach. Warto dodać, że zbliżający się sezon będzie dla niego ostatnim w roli młodzieżowca.

Marcin Zaleski w Unii Janikowo:
2009/2010 (W) – 1 mecz w II lidze (1 minuta)
2010/2011 – 6 meczów w III lidze (32 minuty) / 2 mecze pucharowe (180 minut)
2011/2012 (J) – 3 mecze w III lidze (46 minut), 1 żółta kartka

RAZEM: 10 meczów ligowych (79 minut), 1 żółta kartka / 2 mecze pucharowe (180 minut)

Marcina witamy ponownie w Unii Janikowo i życzymy sukcesów.

Jak już informowaliśmy wczoraj, Zaleski rozpoczął treningi z Unią. W dniu dzisiejszym nie uczestniczył jednak w zajęciach z zespołem, gdyż odnowiła mu się lekka kontuzja. Przy okazji informujemy także, że w Klubie po urlopie pojawił się Przemysław Kędziora. Piłkarz ten jest w trakcie rehabilitacji i wkrótce powinien wrócić do treningów. Warto też wspomnieć, że dzisiaj testowany był następny zawodnik. Z graczy obecnych wczoraj zabrakło m.in. Dawida Deresiewicza, który zjawił się na treningu Pogoni Mogilno, ale wciąż jest szansa, że zagra w Unii.