MLKS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 20 gości

dzisiaj: 11049, wczoraj: 12695
ogółem: 40 566 182

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Sparing: Unia – Goplania 5:2

  • autor: redakcja, 2012-07-21 16:31

Unia zwycięża w pierwszym sparingu

W pierwszym letnim sparingu Unia Janikowo pokonała Goplanię Inowrocław 5:2.

UNIA JANIKOWO - GOPLANIA INOWROCŁAW 5:2 (2:0, 4:1)

1:0 - 12' Krzysztof Borysiak
2:0 - 30' Arkadiusz Woźniak
3:0 - 38' Dariusz Lewandowski
4:0 - 43' Adam Lisiecki
4:1 - 59' Kamil Szefer (karny)
5:1 - 63' Adrian Wysocki
5:2 - 66' Łukasz Paczkowski

UNIA: Tomaszewski (83' T. Woźniak) - Sirko (69' Stawicki), Dreszler (61' Milas), Wiśniewski, Olejnik - Pieniądz - Borysiak (41' Wysocki), Lisiecki, Kędziora (31' D. Lewandowski, 75' Deresiewicz), Deresiewicz (47' Kruszka, 70' Nowicki) – A. Woźniak (67' Radaszewski).


GOPLANIA: Kowalski - Wegner, B. Goczkowski, Kmita, Łęga - K. Szefler, D. Szefler, Jędrzejczak, M. Goczkowski - Jastrzębski, Paczkowski. Zagrali również: Szubarga, Rose, Górecki, Sobczak, Lewandowski.

Kary minutowe:
43’ Pieniądz (Unia)
51’ Goplania
69’ Goplania

Mecz trwał 3x30 minut.

Na zdjęciu: Maciej Sirko w rajdzie pod polem karnym przeciwnika.

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu.

W meczu nie wystąpili zawodnicy, którzy rozpoczęli przygotowania z naszym zespołem, ale na chwilę obecną nie trenują z powodu wygaśnięcia umów: Tomasz Wawrzyniak, Łukasz Mokrzycki, Arkadiusz Dereżyński i Marcin Michałowski. Jeżeli chodzi o pozostałych graczy ze starej kadry, którzy jeszcze nie odeszli z Unii, a w dzisiejszym sparingu nie zagrali to mowa tutaj o testowanych we Wdzie Świecie – Macieju Kocie (cały mecz i dwie bramki podczas sparingu Wdy z Gromem Osie – 3:1) i Wojciechu Lewandowskim (cały mecz z rezerwami Wdy zremisowany 1:1), a także Krzysztofie Łożyńskim – trenującym w Solcu Kujawskim. Ponadto w dalszym ciągu treningów nie wznowił Bartosz Wieczorek i Piotr Łabuszyński.

Natomiast piłkarze, którzy przez cały czas przygotowują się z Unią do nowego sezonu, a nie zagrali przeciwko Goplani to: kontuzjowani – Łukasz Chomik, Marcin Zaleski i Mateusz Biłoszewski, a także Filip Jagielski, którego występ uniemożliwiły sprawy prywatne.

W porównaniu do składu z poprzedniego sezonu, trener Artur Polehojko skorzystał dzisiaj z piętnastu nowych zawodników, w tym z trzynastu mogących znaleźć się w ostatecznej kadrze po zakończonej selekcji. Byli nimi gracze, o których wcześniej pisaliśmy: Dawid Deresiewicz, Mikołaj Kruszka, Dariusz Lewandowski, Adam Lisiecki, Daniel Olejnik, Mikołaj Pieniądz, Maciej Sirko, Bartosz Stawicki i Krzysztof Wiśniewski. A także następny junior z naszego klubu – Michał Milas (pomocnik – 1996) oraz dwóch wyróżniających się trampkarzy z poprzedniego sezonu urodzonych w 1997 roku – Tomasz Woźniak (bramkarz) i Paweł Radaszewski (pomocnik). Obaj ze względu na wiek nie mogą znaleźć się jednak w kadrze na nowy sezon. Następnymi sprawdzanymi piłkarzami byli wychowankowie Unii grający kiedyś w drużynach młodzieżowych, a ostatnio w niższych ligach – napastnicy – Martin Nowicki (1994, Zootechnik Kołuda Wielka) oraz Adrian Wysocki (19.3, LZS Kościelec).

Najbardziej wszystkich zgromadzonych kibiców ucieszył fakt, że ponownie w barwach Unii zagrał Arkadiusz Woźniak. Mający za sobą występy w Amice Wronki napastnik grał w Janikowie w sezonie 2004/2005. Ostatnią rundę występował w Gryfie Sicienko. W rozgrywkach „A klasy” strzelił szesnaście goli w dziesięciu meczach. Miejmy nadzieję ten niespełna 32-letni zawodnik zostanie u nas i będzie cieszył swoją skutecznością janikowskich fanów.

Przebieg meczu:

W 10.minucie Dawid Deresiewicz z lewej strony wrzucił do Arkadiusza Woźniaka, który po przyjęciu na klatkę piersiową bez zastanowienia uderzył na bramkę, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

1:0 – 12’ Woźniak oddał strzał na długi słupek po ziemi, który został wybroniony przez bramkarza. Do dobitki z ostrego kąta doszedł Krzysztof Borysiak i płaskim uderzeniem w dalszy róg bramki otworzył wynik spotkania.

Osiem minut po strzeleniu pierwszego gola Unici przeprowadzili dobry kontratak. Mikołaj Pieniądz idealnie odebrał piłkę przeciwnikowi na naszej połowie, po czym obsłużył Deresiewicza, który minął obrońcę z lewej strony boiska i wszedł w pole karne. Następnie podał Woźniakowi, ale jego strzał z pierwszej piłki z pięciu metrów był za wysoki. W 28.minucie Bartosz Dreszler przerzucił po przekątnej do Borysiaka, którego strzał z narożnika pola karnego przeszedł nad poprzeczką.

2:0 – 30’ Przemysław Kędziora z tzw. „klepki” powymieniał piłkę z Woźniakiem. W ostateczności dograł mu na szesnasty metr, a najbardziej doświadczony piłkarz na boisku technicznym strzałem posłał piłkę na wysokości metra tuż przy słupku i podwyższył wynik meczu.

W 32.minucie Deresiewicz strzelił na bramkę. Piłka w ostateczności trafiła do Dariusza Lewandowskiego, który „złapał” ją w ostatniej chwili i z najbliższej odległości mając przed sobą tylko leżącego bramkarza trafił w słupek. Minutę później pierwsze uderzenie ze strony Goplani, ale futbolówka trafiona z siedmiu metrów przeszła nad poprzeczką. Kolejnie inowrocławianie oddali strzał z wolnego, ale również nie znalazł on drogi do bramki.

3:0 – 38’ Daniel Olejnik podał Lewandowskiemu, który minął obrońcę i bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej siatki.

W 39.minucie Lewandowski zgrał piłkę klatką do Woźniaka. Były zawodnik Unii mogący zasilić nasze szeregi ponownie uderzył zza pola karnego nad poprzeczką.

4:0 – 43’ Adrian Wysocki dograł Adamowi Lisieckiemu, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu.

Dwie minuty po czwartej bramce, wykorzystać wrzutkę z lewej strony chciał aktywny Lewandowski, którego główka przeszła nad określonym celem. W 47.minucie wprowadzony do gry kilka sekund wcześniej junior – Mikołaj Kruszka zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale był on za wysoki, by zaskoczyć bramkarza. W 54.minucie Lisiecki silnie przymierzył z wolnego z około 32.metrów, ale piłkę wybronił golkiper. Trzy minuty potem strzał gości z narożnika szesnastki na długi słupek był niecelny.

4:1 – 59’ Po faulu w polu karnym Macieja Sirko goście wykonywali jedenastkę. Strzał z rzutu karnego był płaski i skierowany w lewą stronę, a interweniujący Robert Tomaszewski rzucił się w przeciwny róg bramki.

5:1 – 63’ Faulowany na wysokości pola karnego był Olejnik. Lisiecki dośrodkował w szesnastkę, gdzie głową piłkę trącił Woźniak, w ostateczności akcję zamknął stojący niedaleko ostatniego słupka Wysocki, który popisał się strzałem z pierwszej piłki.

W 64.minucie najpierw uderzał Kruszka, ale jego strzał obronił bramkarza, a później Michał Milas, ale nad bramką. Oba uderzenia były zza pola karnego.

5:2 – 66’ Strzał jednego z Goplanistów zza szesnastki przeszedł pod interweniującym Tomaszewskim i wpadł do bramki.

Trzy minuty później z wolnego strzał Lisieckiego obronił bramkarz. W 74.minucie uderzenie z tego samego stałego fragmentu gry Pieniądza z szesnastu metrów trafiło w mur. Na dziewięć minut przed końcem meczu z linii pola karnego strzelał Wysocki, ale jego uderzenie przeszło minimalnie obok krótkiego słupka.

Jak na pierwszy sparing w tym składzie, zespół Unii rozegrał przyzwoity mecz. Łącznie trener skorzystał z trzynastu wychowanków naszego klubu. Warte odnotowania są debiuty w seniorskiej piłce takich zawodników jak: Tomasz Woźniak, Bartosz Stawicki, Mikołaj Kruszka, Michał Milas i Paweł Radaszewski. Być może któryś z tych graczy w najbliższej przyszłości znajdzie się w kadrze pierwszej drużyny.

Następny sparing piłkarze Unii rozegrają w najbliższą środę z Piastem Złotniki Kujawskie na Stadionie Miejskim w Janikowie przy ulicy Głównej 40. Początek meczu o godzinie 17:00.


 

Reklama

Wyszukiwarka