Kot i Lewandowski blisko Wdy

• autor: redakcja, 2012-07-24 21:22

Wda chce Kota i Lewandowskiego

Sztab szkoleniowy Wdy Świecie podjął decyzję w sprawie testowanych zawodników. Wśród nich byli piłkarze, którzy w ostatnim sezonie grali w Unii Janikowo. Wiele wskazuje na to, że świecki zespół wzmocni Maciej Kot i Wojciech Lewandowski. Tych dwóch zawodników przez ostatni okres było wypożyczonych do naszego klubu z Zawiszy Bydgoszcz.

Maciej Kot w Unii spędził ostatni rok przychodząc bezpośrednio z Zawiszy. W biało-niebieskich barwach rozegrał 27 spotkań na poziomie trzeciej ligi, w których na boisku spędził 2332 minuty. Strzelił cztery gole, a także zaliczył dziewięć asyst. Oprócz tego trzy razy został ukarany żółtą kartką. Grał z numerem „20”. Warto dodać, że ten lewoskrzydłowy przez janikowskich kibiców został uznany najlepszym piłkarzem 2011 roku.

Wojciech Lewandowski pół roku przed przyjściem do naszego klubu reprezentował on barwy Victorii Koronowo. W Unii podczas rundy wiosennej 2012 roku rozegrał dwanaście spotkań ligowych. Na boisku spędził 589 minut. Zdobył jedną – zwycięską bramkę przeciwko Victorii. Ponadto ujrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Młodzieżowiec ten grał jako ofensywny pomocnik. Występował z numerem „7”.

Maciejowi i Wojciechowi dziękujemy za reprezentowanie barw Unii i życzymy powodzenia w nowym klubie.

Obaj zawodnicy ustalili już warunki gry w Świeciu. Teraz Wda prowadzi rozmowy z Zawiszą Bydgoszcz, które niebawem powinny zostać sfinalizowane. Przyszły klub Kota i Lewandowskiego w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce w trzeciej lidze. Barwy Wdy reprezentują inni byli piłkarze Unii – Paweł Ettinger, Grzegorz Brzeziński, Radosław Kanik i Mateusz Kordowski.