Zapowiedź sparingu: Unia – Piast

• autor: redakcja, 2012-07-24 21:29

Piast Złotniki Kujawskie kolejnym sparingpartnerem

Po wygranym sparingu 5:2 z Goplanią Inowrocław piłkarzom Unii Janikowo przyjdzie zmierzyć się z Piastem Złotniki Kujawskie. Mecz ten będzie kolejnym sprawdzianem dla biało-niebieskich przed zbliżającym się sezonem 2012/2013. W ostatniej potyczce janikowianie zaprezentowali się z korzystnej strony. Warta podkreślenia jest ilość strzelonych goli. Należy jednak dodać, że w grze naszych zawodników widniały także mankamenty, które były spowodowane brakiem zgrania, a także ciężkimi tygodniami w minionym czasie. Pojedynek z Piastem odbędzie się 25.lipca 2012 roku, czyli w środę o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Głównej 40.

Dzisiaj do treningów z zespołem wrócił Tomasz Wawrzyniak, który w ostatnim czasie prowadził rozmowy z zarządem klubu. Ostatecznie mający na koncie sześćdziesiąt ligowych występów piłkarz zostanie w Unii.

Ponadto warto dodać, że po kontuzji do zajęć powrócił Mateusz Biłoszewski.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Piast Złotniki Kujawskie
Rok założenia: 1946
Barwy: czerwono-zółto-zielone

W minionym sezonie Piast zajął dwunaste miejsce w piątej lidze kujawsko-pomorskiej. Od początku lipca nasi jutrzejsi rywale mają trenera. Dotychczasowego szkoleniowca, czyli byłego zawodnika Unii – Janusza Humaja zastąpił Jerzy Mądrzejewski – ojciec innego byłego gracza naszego klubu – Pawła Mądrzejewskiego. Dla czerwono-żółto-zielonych sparing w Janikowie będzie czwartym meczem kontrolnym podczas letnich przygotowań. Zawodnikiem Piasta jest Paweł Pietrzak, który wraz z początkiem lipca pojawił się na treningu Unii, ale ostatecznie nie wzmocni naszego zespołu. Ponadto gra tam testowany w Janikowie kilka lat temu Marcin Skonieczka. Podczas sparingów trener Mądrzejewski testuje kilku graczy, w tym sprawdzanego w przeszłości w naszym klubie Wojciecha Ziembę.

Warto odnotować, że ostatnio z wypożyczenia ze Złotnik Kujawskich do Janikowa powrócił Marcin Zaleski. Ponadto bliscy ponownej gry w Unii są inni gracze, którzy poprzedni sezon kończyli w barwach Piasta. Mowa tutaj o Krzysztofie Wiśniewskim i Dariuszu Lewandowskim. Oprócz tego na liście życzeń naszego przeciwnika był Dawid Deresiewicz.

Janikowianie z drużyną ze Złotnik Kujawskich spotykali się rzadko. Ostatni mecz pomiędzy Unią, a Piastem miał miejsce jesienią 2006 roku w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Historia spotkań:
1974/1975 – 3:0, 0:0
1975/1976 – 1:1, 5:1
jesień 2006: Piast – Unia 0:1 (T. Ciesielski)

Razem: 5 meczów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 0 porażek), bramki: 10-2.