Konrad Szubert wrócił do Janikowa

• autor: redakcja, 2012-07-26 20:19

Szubert ponownie w Janikowie

Trwa ciężki tydzień przygotowawczy w Janikowie. Dzisiaj na treningu ponownie pojawił się Konrad Szubert, który kilka dni temu opuścił nasze miasto z powodu kontuzji odniesionej na jednej z gierek. Obrońca SMS-u Łódź wyleczył już uraz i nadal istnieje szansa, że zasili Unię.

Od kilku dni janikowianie trenują dwa razy dziennie. Poranne zajęcia odbyły się także wczoraj przed meczem sparingowym. Dzisiaj trener Artur Polehojko zarządził tylko jeden trening popołudniowy.

We wcześniejszych dniach ćwiczenia były bardzo obciążające. Biało-niebiescy mieli zajęcia siłowe, biegowe, a także typowo piłkarskie. Jak już informowaliśmy wcześniej, wczoraj po sparingu piłkarze korzystali z basenu. Natomiast dzisiejszy dzień był regeneracyjny.

Przed wyjściem na boisko piłkarze przeszli badanie kwasu mlekowego, który wykrył poziom zmęczenia. Później po rozbieganiu zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy i grali w siatko-nogę. W czasie tym niektórzy mieli zajęcia indywidualne. Na koniec dzisiejszego dnia biało-niebiescy udali się na oddaloną od stadionu o kilkadziesiąt metrów plażę i korzystali z Jeziora Pakoskiego.

Jutro janikowianie odbędą także jeden, popołudniowy trening. Przypomnijmy, że w sobotę naszych piłkarzy czeka najcięższy letni sparing – z Unią Solec Kujawski.