ogółem: 51 959 770

Sparing: Unia J. - Unia S.K. 2:2

• autor: redakcja, 2012-07-28 14:19

Remis na zakończenie sparingów

W dzisiejszym sparingu z wyżej notowaną imienniczką ze Solca Kujawskiego piłkarze Unii Janikowo zremisowali 2:2 (1:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Przemysław Kędziora i Dariusz Lewandowski.

UNIA JANIKOWO - UNIA SOLEC KUJAWSKI 2:2 (1:1)

0:1 - 22' Szymon Raczyński
1:1 - 24' Przemysław Kędziora
1:2 - 71' Patryk Straszewski
2:2 - 75' Dariusz Lewandowski

UNIA JANIKOWO: Tomaszewski - Sirko, Wiśniewski, Dreszler, Borysiak - Wawrzyniak, Pieniądz (46' Wikarski) - Lisiecki (38' Lewandowski), Kędziora (62' Woźniak; 84' Wysocki), Jagielski (63' Deresiewicz) - Szubert (71' Zaleski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Nowicki, Chomik, Radaszewski, Kruszka.

Kara minutowa:
34’ Kędziora – za faul

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W Unii ponownie nie zagrali piłkarze, którzy prawdopodobnie odejdą: Łukasz Mokrzycki, Arkadiusz Dereżyński, Bartosz Wieczorek, Marcin Michałowski, a także Krzysztof Łożyński. Ten ostatni obecnie przygotowuje się do sezonu z drużyną naszego dzisiejszego przeciwnika.

Natomiast w porównaniu do poprzedniego sparingu, z powodu kontuzji zagrać nie mógł Mateusz Biłoszewski. W meczowej kadrze zabrakło także janikowskich juniorów: Tomasza Woźniaka, Michała Milasa i Bartosza Stawickiego. Ponownie nie wystąpiło także dwóch graczy, których mogliśmy oglądać w pierwszym meczu towarzyskim. Mowa tutaj o Danielu Olejniku i Arkadiuszu Woźniaku. Przyszłość tej dwójki stoi pod znakiem zapytania.

Ponadto zagrało jedenastu piłkarzy, których transfery powinny zostać sfinalizowane w najbliższym tygodniu. Oprócz tego dwóch przymierzanych wychowanku siedziało na ławce rezerwowych. Warto też dodać, że Konrad Szubert, o którym pisaliśmy wcześniej jest nominalnym obrońcą, jednak równie dobrze radzi sobie jako skrzydłowy bądź napastnik.

W roli kapitana zespołu zagrał Tomasz Wawrzyniak.

Szczegółowy opis meczu:

Było bardzo gorąco. Po upływie 22.minut zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy zawodnicy schodzili z boiska uzupełnić płyny. Pierwsze minuty nie wyglądały optymistycznie, jednak z upływem czasu poczynania janikowskich piłkarzy były coraz lepsze. W 3.minucie po rzucie rożnym i zbyt lekkim strzale z 5.metrów pewnie interweniował Robert Tomaszewski. Trzy minuty później po stracie Tomasza Wawrzyniaka w środku pola znów górą był bramkarz biało-niebieskich, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem. W 12.minucie pierwsze zagrożenie stworzyli gospodarze. Po faulu na Konradzie Szubercie z rzutu wolnego z 30.metrów po ziemi uderzył Adam Lisiecki. Piłka odbiła się o obrońcę i wyszła na korner. W 20.minucie rajd przeprowadził jeden z przyjezdnych, który minął Krzysztofa Borysiaka, po czym przepuścił piłkę między nogami Bartosza Dreszlera i wyszedł na czystą pozycję. Ostatecznie strzał z granicy pola karnego był niecelny.

22’ 0:1 – Szymon Raczyński minął Dreszlera i wyszedł sam na sam, po czym z bliska oddał celny strzał w krótki słupek.

24’ 1:1 – Filip Jagielski podał do Przemysława Kędziory, który z 20.metrów uderzył na bramkę. Piłka przełamała ręce bramkarza i wpadła w okienko.

W 30.minucie Lisiecki wrzucił w pole karne, gdzie obrońcy wybili przed szesnastkę. Do piłki dopadł Maciej Sirko, który strzałem po ziemi nie sprawił kłopotów interweniującemu golkiperowi. Sześć minut później po aucie Wawrzyniak wszedł pod bramkę przeciwnika. Dograł wzdłuż niej, jednak obrońcy wybili na 17.metr. Tam stał Szubert, który bez wahania oddał potężny strzał nad poprzeczką. W 37.minucie zza pola karnego obok przestrzelił jeden z przeciwników. Cztery minuty przed przerwą po podaniu Krzysztofa Łożyńskiego niecelny strzał z narożnika pola karnego oddał inny z rywali. W 44.minucie Krzysztof Wiśniewski zbyt lekko wycofał piłkę Tomaszewskiemu i mieliśmy groźną sytuację. Na szczęście mając przed sobą tylko bramkarza trzecioligowiec podcinką minimalnie chybił.

W 53.minucie Kędziora indywidualnie przeprowadził rajd zakończony strzałem z narożnika pola karnego. Piłka przeszła nad bramką. Trzy minuty po tej akcji uderzenie zawodnika Unii Solec Kujawki z 20.metrów piękną paradą Tomaszewski sparował na róg. W 64.minucie nasz bramkarz wybronił strzał z rzutu wolnego. Dwie minuty później Erwin Woźniak uderzeniem zza szesnastki wywalczył korner, gdyż piłka odbiła się o jednego z obrońców. W 70.minucie strzał z dala Łożyńskiego po ziemi wybronił golkiper i był kolejny rzut rożny.

71’ 1:2 – Podanie przez środek w pole karne gdzie z naszych graczy oprócz Tomaszewskiego stał tylko Sirko zakończyło się przerzutem nad bramkarzem i drugą bramką dla gości strzeloną przez Patryka Straszewskiego. Był to kontrowersyjny gol dla gości, gdyż wielu obserwatorów twierdzi, że liniowy Tadeusz Frąszczak nie podniósł spalonego.

Od 72.do 74.to nieudane próby strzałów: Dawida Deresiewicza w krótki słupek, Krzysztofa Wikarskiego – obroniony i za wysoki gracza z Solca Kujawskiego.

75’ 2:2 – Z wolnego z okolicy środka boiska dośrodkował Wawrzyniak. Piłkę w polu karnym główką wzdłuż bramki zgrał Wikarski, a strzałem z pierwszej piłki z 5.metrów pod poprzeczkę formalności dopełnił Dariusz Lewandowski.

W 81.minuce Deresiewicz z rzutu wolnego z ostrego kąta strzelił wprost w ręce bramkarza, a minutę później uderzenie przeciwników zza pola karnego było niecelne. W 85.minucie z 30.metrów goście z wolnego trafili w poprzeczkę. W ostatnich chwilach meczu już nic ciekawego się nie działo i po dobrych dziewięćdziesięciu minutach janikowianie osiągnęli remis.

Był to ostatni sparing przed nowym sezonem. Niestety w 38.minucie z powodu kontuzji zejść musiał Lisiecki, ale jest to niegroźny uraz i zawodnik ten będzie gotowy do gry już w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie w  niedzielę, tj. 5.08.2012 roku Unici zagrają mecz pucharowy w Radłowie z Hermesem. Dokładny termin nie jest jeszcze znany.