Dereżyński i Mokrzycki odeszli z Unii

• autor: redakcja, 2012-07-31 11:27

Dereżyński i Mokrzycki pożegnali się z Unią

Arkadiusz Dereżyński i Łukasz Mokrzycki w nowym sezonie nie będą grać w Unii Janikowo. W dniu dzisiejszym obaj pomocnicy pożegnali się z naszym klubem. Co prawda rozpoczęli oni przygotowania do nowego sezonu z podopiecznymi Artura Polehojko, ale ostatecznie nie przedłużyli kontraktów, które wygasły 30.czerwca.

Arkadiusz Dereżyński zawodnikiem Unii został przed sezonem 2010/2011, kiedy trenerem był Tomasz Mazurkiewicz. Przyszedł z Ilanki Rzepin. Od razu stał się podstawowym piłkarzem naszej drużyny, a po pół roku zastąpił Marcina Rogalskiego w roli kapitana. Po odejściu trenera Mazurkiewicza przedłużył kontrakt i zdecydował się zostać na następny sezon. Od zimy 2012 roku sprawował też funkcję asystenta trenera Artura Polehojko. Jest środkowym pomocnikiem. W Janikowie grał z numerem „14”. Zawodnik ten reprezentował biało-niebieskie barwy przez dwa lata. Łącznie rozegrał 54 ligowe spotkania, w których zdobył siedem goli.

Arkadiusz Dereżyński w Unii Janikowo:
2010/2011 – 26 meczów ligowych (2429 minut), 1 gol / 5 asyst, 7 żółtych kartek
2011/2012 – 27 meczów ligowych (2378 minut), 6 goli / 3 asysty, 5 żółtych kartek
RAZEM       – 54 mecze ligowe  (4807 minut), 7 goli / 8 asyst, 12 żółtych kartek

Grający przez rok w Unii – Łukasz Mokrzycki przyszedł z Mieszka Gniezno. W naszych barwach rozegrał 24 ligowe spotkania, w których na boisku przebywał przez 1612 minut. Ponadto sześć razy ujrzał żółtą kartkę. Mimo iż jego nominalną pozycją jest środek pomocy, w kilku meczach wystąpił jako prawy obrońca. Grał z numerem „6” na koszulce.

Zawodnik ten wraca do Mieszka Gniezno. Jego nowy-stary klub w poprzednim sezonie zajął ostatnie miejsce w czwartej lidze. Od tego lata po półrocznej przerwie w grze do Mieszka wrócił też brat Łukasza - Arkadiusz Mokrzycki, który także był w przeszłości piłkarzem Unii.

Łukasz Mokrzycki w Unii Janikowo:
2011/2012 – 24 mecze ligowe (1612 minut), 0 goli / 0 asyst, 6 żółtych kartek

Arkadiuszowi i Łukaszowi dziękujemy za reprezentowanie barwy Unii i życzymy powodzenia w nowym klubie.