ogółem: 24 036 583

Nowi zawodnicy Unii

• autor: redakcja, 2012-08-02 20:54

Nowi piłkarze zostaną zatwierdzeni do gry

Obrońcy: Maciej Sirko, Krzysztof Wiśniewski, pomocnicy: Adam Lisiecki, Mikołaj Pieniądz, a także napastnicy Dariusz Lewandowski, Konrad Szubert i Erwin Woźniak to kolejni nowi zawodnicy MLKS Unia Janikowo po wracającym z wypożyczenia Marcinie Zaleskim, którzy w dniu jutrzejszym zostaną zgłoszeni do rozgrywek w sezonie 2012/2012.

W trakcie załatwienia są transfery Dawida Deresiewicza, Filipa Jagielskiego i Krzysztofa Wikarskiego. Ponadto w dalszym ciągu z drużyną trenują wychowankowie klubu będący w wieku juniora młodszego i starszego, o których już pisaliśmy. Wciąż możliwe jest też przyjście Damiana Olejnika. Niestety w Unii ze względów prywatnych nie zagra Arkadiusz Woźniak. Z pozostałych zawodników testowanych w biało-niebieskich barwach nie zobaczymy Adriana Wysockiego.

Natomiast jeżeli chodzi o graczy z poprzedniego sezonu, którzy reprezentowali nasze barwy, to w dalszym ciągu umowy z Unią Solec Kujawski nie podpisał Krzysztof Łożyński. Z kolei były już piłkarz naszego klubu - Marcin Piesik będzie grał w Noteci Łabiszyn.

Aby poznać sylwetki nowych zawodników kliknij na „więcej”.

Maciej Sirko urodził się 23. stycznia 1991 roku w Strzelnie. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramy. Gra na pozycji bocznego obrońcy. Jest wychowankiem naszego klubu. W pierwszej drużynie Unii debiutował w drugiej lidze zachodniej pod dowództwem trenera Tomasza Mazurkiewicza, czyli wiosną 2010 roku. Rozegrał wówczas 4 spotkania. W kolejnym sezonie 18 razy wystąpił w trzeciej lidze. Łącznie w swoim macierzystym klubie zaliczył 22 mistrzowskie pojedynki. W Unii był oznaczony numerem „15” na koszulce i z tak samo będzie w nadchodzącym sezonie. Latem 2011 roku zdecydował się na odejście do Notecianki Pakość. W pakoskim zespole rozegrał 22 mecze ligowe, przebywając na boisku przez 1374 minuty. Warto dodać, że 14 zaczynał w pierwszym składzie, a dziesięciokrotnie grał pełne dziewięćdziesiąt minut. Przypomnijmy, że dwukrotnie wystąpił przeciwko Unii.

Sirko w Unii Janikowo - mecze oficjalne:
2009/2010 (runda wiosenna) - 4 mecze (9 minut) – II liga
2010/2011 - 18 meczów (1177 minut), 5 żółtych kartek – III liga + 3 mecze pucharowe (225 minut)
RAZEM:
22 mecze ligowe (1186 minut), 5 żółtych kartek
3 mecze pucharowe (225 minut)
_____________________________________________________________

Krzysztof Wiśniewski urodził się 16.02.1989 roku w Inowrocławiu. Jest trzy centymetry niższy od Wikarskiego i waży 90 kilogramów. Jego nominalną pozycją jest środek obrony. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w naszym klubie. W Unii grał w zespołach młodzieżowych, rezerwach, a także pierwszej drużynie. Do kadry trzecioligowego wówczas zespołu biało-niebieskich został włączony przed sezonem 2007/2008 przez trenera Artura Polehojko. Było to po spadku z zaplecza ekstraklasy. Wówczas oznaczony był numerami „5” i „13”. Nie rozegrał jednak żadnego meczu na poziomie starej trzeciej ligi. Zadebiutował natomiast w rozgrywkach pucharowych rozgrywając 29 minut w spotkaniu przeciwko Cuiavii Inowrocław, który zakończył się naszym zwycięstwem 4:1. W rundzie wiosennej już pod opieką trenera Zbigniewa Kieżuna także nie rozegrał pojedynku ligowego, a pucharowy. Było to z Victorią Koronowo, kiedy przegraliśmy 1:2 zagrał wchodząc w 37.minucie i w rewanżu pełne 90 minut (wynik 0:2). Łącznie w oficjalnych meczach Unii wystąpił trzy razy (172 minuty). Po awansie do drugiej ligi zachodniej Wiśniewski przeniósł się do trzecioligowej Notecianki Pakość, w której spędził dwa i pół roku. W sezonie 2009/2010 był kapitanem pakoskiej drużyny rozgrywając 22 mecze (18 pełnych – 1788 minut – siedem żółtych i jedna czerwona kartka). Z kolei jesienią kolejnego sezonu zagrał w jednym całym meczu na poziomie trzeciej ligi. Rozgrywki 2011/2012 spędził w piątej lidze w barwach Piasta Złotniki Kujawskie, z którym zajął jedenaste miejsce w tabeli.

Wiśniewski w Unii Janikowo – mecze oficjalne:
2007/2008 – 3 mecze pucharowe (172 minuty)
______________________________________________________________

Adam Lisiecki urodził się 25.lutego 1992 roku w Mogilnie. Jest wzrostu 180 centymetrów i waży 72 kilogramy. Jest bardzo uniwersalnym graczem. Przez ostatnie lata występował na takich pozycjach jak: prawy i środkowy obrońca, środkowy pomocnik, prawoskrzydłowy, a nawet napastnik. Młodzieżowiec ten jest wychowankiem Unii, w której przez wiele lat grał w drużynach młodzieżowych. Sezon 2007/2008 spędził w juniorach Zawiszy Bydgoszcz. Po powrocie do Janikowa, czyli latem 2008 roku trener Zbigniew Kieżun włączył go do kadry drugoligowego wówczas zespołu. Rozegrał siedem spotkań ligowych z numerami „5”, „17” i „24”. Następny rok w jego wykonaniu to jesień za kadencji Kieżuna i wiosna pod dowództwem Tomasza Mazurkiewicza i 22 mecze oraz dwie bramki. Grał wtedy z numerem „11”. Po spadku do trzeciej ligi, w sezonie 2010/2011 w 29.meczach strzelił także dwa gole. Od wiosny 2011 roku był oznaczony numerem „9”. Łącznie w janikowskim klubie rozegrał 58.ligowych spotkań strzelając cztery bramki. Po trzech latach gry w pierwszej drużynie Unii postanowił przenieść się do Notecianki Pakość. W minionym sezonie w jedenastej drużynie trzeciej ligi kujawsko-pomorskiej zaliczył 25 mecze (18 pełnych – 2057 minut) i jeden raz wpisał się na listę strzelców. Warto wspomnieć, że to w czasie gry w Unii osiągnął największy sukces jakim były występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. W przyszłym sezonie grać będzie z numerem „11”.

Lisiecki w Unii Janikowo - mecze oficjalne:
2008/2009 - 7 meczów (250 minut), 0 goli, 1 żółta kartka - II liga
2009/2010 - 22 mecze (925 minut), 2 gole, 0 żółtych kartek - II liga + 1 mecz pucharowy (45 minut)
2010/2011 - 29 meczów (2140 minut), 2 gole, 5 żółtych kartki - III liga + 3 mecze pucharowe (225 minut) / 1 gol
RAZEM:
58 meczów ligowych (3315 minut), 4 gole, 6 żółtych kartek
4 mecze pucharowe (270 minut), 1 gol
________________________________________________________________

Mikołaj Pieniądz urodził się 26.03.1988 roku w Bydgoszczy. Mierzy 186 centymetrów, a waży 83 kilogramy. Jest uniwersalnym zawodnikiem, bo może grać jako boczny obrońca lub środkowy pomocnik, a także skrzydłowy. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. W bydgoskim klubie grał w juniorskich drużynach. Zimą 2005 roku przeniósł się do młodzieżowego zespołu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, gdzie występował przez rok. Kolejne dwanaście miesięcy spędził w Cuiavii Inowrocław, gdzie po raz pierwszy miał kontakt z piłką seniorską. Wiosną sezonu 2006/2007 grał w Zawiszy/Gwieździe Bydgoszcz. Jesienią 2007 roku rozegrał sześć meczów (96 minut) w starej trzeciej lidze w barwach ligowego wówczas rywala Unii – Rodła Kwidzyn. Przez kolejną rundę grał już w Sparcie Brodnica. W latach 2008-2010 był zawodnikiem Cracovii Kraków. W popularnych „Pasach” przebył treningi z ekstraklasową drużyną, jednak na co dzień grał w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy S.A. W sezonie 2008/2009 zagrał w 19 meczach (555 minut, 1 gol, 2 żółte kartki), a w 2010/2011 zaliczył tyle samo występów (754 minuty, 1 gol, 6 żółtych kartek). Niestety po ciężkiej kontuzji jesień nowego sezonu spędził na rehabilitacji. Wiosną 2011 roku wrócił do Cuiavii, gdzie świętował awans do trzeciej ligi. Odniósł następny uraz, który wykluczył go z gry w poprzednim sezonie. Teraz chce wrócić do gry i odbudować się. Był na testach w Jarocie Jarocin, ale postanowił, że zrobi dwa kroki w tył, aby później móc zrobić kilka w przód. W przeszłości była nim zainteresowana drugoligowa Elana Toruń.

Dariusz Lewandowski urodził się 8.03.1983 roku w Mogilnie. Ma 181 centymetrów wzrostu, waży 82 kilogramy. Napastnik ten pierwsze piłkarskie kroki stawiał w naszym klubie. W sezonie 2000/2001 był w szerokiej kadrze trzecioligowej Unii prowadzonej przez trenera Mariusza Modrackiego. Nie rozegrał jednak debiutanckiego meczu ligowego. Sezon 2002/2003 spędził w Noteci Inowrocław. Od sezonu 2003/2004 do rundy jesiennej 2011/2012 był zawodnikiem Pogoni Mogilno. Przez dziewięć lat gry w mogileńskim zespole rozegrał 103 spotkaniach, w których strzelił 24 gole. W ostatnim półroczu gry w Pogoni zagrał tylko dwa mecze w czwartej lidze – 46 minut. Poprzednie lata spędził na leczeniu ciężkich kontuzji kolan. Wiosną tego roku grał w Piaście Złotniki Kujawskie, z którym zajął jedenaste miejsce w piątej lidze.

Konrad Szubert urodził się 17.06.1993 roku w Łodzi. Mierzy 185 centymetrów i waży 75 kilogramów. Jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może grać jako boczny lub środkowy obrońca, a także skrzydłowy oraz napastnik. Jest wychowankiem UKS SMS Łódź. Jesienią 2010 roku grał w jego rezerwach. Rundę wiosenną spędził na boiskach trzeciej ligi, czyli w pierwszej drużynie swojego macierzystego klubu. Rozegrał tam dziesięć meczów (715 minut) i ujrzał trzy żółte kartki.

Erwin Woźniak urodził się 18.03.1993 roku w Mogilnie. Waży 70 kilogramów przy wzroście 179 centymetrów. Napastnik ten swoją grę rozpoczynał w juniorskich drużynach Unii. Latem 2009 roku zaczął treningi z drugoligową kadrą naszego klubu pod okiem trenera Kieżuna. Ostatecznie jednak przed początkiem tego sezonu został zawodnikiem trzecioligowej Notecianki Pakość. W pierwszym roku gry w pakoskiej ekipie zagrał w dwunastu meczach (275 minut), a w drugim w dwudziestu (924 minuty – 2 żółte kartki – w tym dwa razy 74 minuty przeciwko Unii). Jesień 2011 spędził na leczeniu kontuzji. Wiosną trenował z LZS Kościelec.

Dla niektórych zawodników jest to powrót do naszego klubu, a inni w koszulce Unii zagrają po raz pierwszy. Wszystkich bardzo serdecznie witamy w biało-niebieskich i życzymy wielu sukcesów.