Zapowiedź PP: Hermes – Unia

• autor: redakcja, 2012-08-03 03:03

Oficjalne rozpoczęcie sezonu

Po trzech spotkaniach towarzyskich najwyższa pora aby rozpocząć oficjalnie nowy sezon 2012/2013. Wraz z nim pojawiają się nowe nadzieje na lepsze jutro. W sobotę, tzn. 4.08.2012 roku piłkarze Unii Janikowo w ramach pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski zagrają na wyjeździe z Hermesem Radłowo. Początek tego meczu zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Ludowy Zespół Sportowy Hermes Radłowo
Rok założenia: 1962
Barwy: czarno-czerwono-białe
Adres: Radłowo 72, 88-170 Pakość
Stadion: Boisko Sportowe w Radłowie
Pojemność: 350 miejsc / boisko - 110 m x 70 m

W poprzednim sezonie Hermes Radłowo zajął pierwsze miejsce w „B klasie” i tym samym awansował na wyższy szczebel rozgrywkowy, co jest największym sukcesem klubu. Trenerem beniaminka „A klasy” jest Tadeusz Springmann. Barwy czarno-czerwono-białe reprezentuje dwóch byłych zawodników Unii. Mowa tutaj o Pawle Lewandowskim, który w sezonie 2008/2009 był w szerokiej kadrze szkoleniowca Zbigniewa Kieżuna, a także Szymonie Serwachu – wychowanku mającego za sobą grę w juniorach, a także rezerwach naszego klubu. Ponadto bramki Hermesa strzeże Paweł Krajewski. Piłkarz ten poprzednio grał w Noteciance Pakość, a w czerwcu 2010 roku w charytatywnym turnieju gościnnie reprezentował barwy Unii.

W przeszłości ani razu nie doszło do meczu pomiędzy Unią, a Hermesem. Jutrzejsze spotkanie będzie zatem pierwszym w historii. Warto też dodać, że dla wielu zawodników naszego klubu pojedynek ten będzie pierwszym występem po powrocie do Unii lub absolutnym oficjalnym debiutem w biało-niebieskich. Przy okazji informujemy, że spotkania pucharowe nie są wliczane do naszych statystyk, które obejmują tylko mecze ligowe.