Dwóch nowych zawodników w kadrze Unii

• autor: redakcja, 2012-08-08 21:03

Olejnik i Kruszka w kadrze Unii

Damian Olejnik został wypożyczony z UKS SMS Łódź i grać będzie w Unii. Ponadto w kadrze biało-niebieskich znalazł się Mikołaj Kruszka, który do tej pory występował w młodzieżowych zespołach naszego klubu.

Damian Olejnik urodził się 19.11.1991 roku w Wałbrzychu. Ma 176 centymetrów wzrostu i waży 73 kilogramy. Jest uniwersalnym zawodnikiem, gdyż może grać jako boczny obrońca i pomocnik. Jego pierwszym klubem był Górnik Wałbrzych, w którym występował w zespołach juniorskich. Następnie, czyli w 2006 roku stał się piłkarzem UKS SMS Łódź, z którego był wypożyczany do Pogoni Łask Kolumna (wiosna 2009), Zjednoczonych Stryków (2009/2010), Bielawianki Bielawy (jesień 2011 - pięć meczów w trzeciej lidze, 84 minuty) i MKS Szczawno Zdrój. W tym ostatnim klubie spędził wiosnę poprzedniego sezonu i zajął trzecie miejsce w piątej lidze. Do Unii został również wypożyczony z łódzkiego klubu. W biało-niebieskich barwach będzie grać z numerem „16”.

Mikołaj Kruszka urodził się 20.07.1995 roku w Inowrocławiu. Mierzy 176 centymetrów, a waży 70 kilogramów. Gra na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem naszego klubu. W zeszłym sezonie występował w juniorach młodszych, z którymi wywalczył awans do ligi wojewódzkiej. Rozegrał w nich dziewiętnaście meczów (1510 minut), strzelił piętnaście bramek i zaliczył dwanaście asyst. Ponadto ujrzał jedną żółtą kartkę. W czwartoligowej drużynie Unii oznaczony będzie numerem „24”.

Damiana i Mikołaja witamy w biało-niebieskich i życzymy sukcesów.

Klikając na "więcej" zobaczysz aktualną kadrę Unii wraz z numeracją.

01. Robert Tomaszewski
02. Tomasz Wawrzyniak
03. Bartosz Dreszler
04. ----------------------------
05. Krzysztof Borysiak (młodzieżowiec)
06. Łukasz Chomik (młodzieżowiec)
07. ----------------------------
08. Konrad Szubert (młodzieżowiec)
09. Marcin Zaleski (młodzieżowiec)
10. Przemysław Kędziora (młodzieżowiec)
11. Adam Lisiecki (młodzieżowiec)
12. ----------------------------
13. ----------------------------
14. Mikołaj Pieniądz
15. Maciej Sirko
16. Damian Olejnik
17. Filip Jagielski
18. ----------------------------
19. Mateusz Biłoszewski
20. Krzysztof Wiśniewski
21. Dariusz Lewandowski
22. Erwin Woźniak (młodzieżowiec)
23. ----------------------------
24. Mikołaj Kruszka (młodzieżowiec)

Na dzień dzisiejszy w kadrze jest osiemnastu zawodników, w tym jedenastu wychowanków i ośmiu młodzieżowców. Obecnie średnia wieku zespołu wynosi ponad 21 lat. Spośród tych wszystkich piłkarzy aż piętnastu ma za sobą występy w wyższej lidze niż czwarta.

W dalszym ciągu w trakcie załatwiania są: Dawid Deresiewicz i Krzysztof Wikarski.