Zapowiedź: Unia – Włocłavia

• autor: redakcja, 2012-08-10 01:12

Inauguracja sezonu ligowego

Już jutro, tj. 11.sierpnia 2012 roku o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Głównej 40 w Janikowie piłkarze Unii podejmą Włocłavię Włocławek. Będzie to ligowa inauguracja sezonu 2012/2013. Biało-niebiescy po spadku do czwartej ligi przez miesiąc przygotowywali się do nowych rozgrywek. Ze „starych” zawodników zostało tylko siedmiu. Na pewno janikowianie są jedną z najmłodszych drużyn w czwartej lidze. Kibice oczekują, że Unia będzie gryzła trawę, a ewentualne braki w umiejętnościach piłkarskich zniweluje zaangażowaniem i walecznością. Piłkarze na boisku mają zostawiać olbrzymie serce i zdrowie. Próbkę swoich możliwości podopieczni trenera Artura Polehojko pokazali już podczas spotkania pucharowego. Na pierwszy ogień zespołowi mającemu na koncie minus dziesięć punktów przyjdzie zmierzyć się z kandydatem do awansu – Włocłavią Włocławek.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Włocławski Klub Piłkarski Włocłavia Włocławek
Rok założenia: 1946
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Sukcesy:
- gra w trzeciej lidze (2008-2011)

Włocłavia pod spadku do czwartej ligi zamierzała natychmiast awansować, ale w poprzednim sezonie ostatecznie zajęła czwarte miejsce. W ostatnim czasie we włocławskiej drużynie doszło do zawirowań związanych z trenerem. Wiesław Borończyk, który pracował tam jeszcze w sezonie 2010/2011 na trochę ponad tydzień przed inauguracją ligi zakończył swoją przygodę z Włocłavią. Tymczasowo stery szkoleniowca w pierwszej drużynie niebiesko-biało-czerwonych przejął Arkadiusz Wasielewski z juniorów starszych. Władze klubu prowadzili rozmowy z byłym trenerem Unii – Maciejem Bartoszkiem, ale ostatecznie wybór padł na Mirosława Milewskiego. Jest to były szkoleniowiec Cuiavii Inowrocław, a w przeszłości mający już za sobą prowadzenie naszego jutrzejszego przeciwnika. Warto też wspomnieć, że w przeszłości Milewski był wymieniany wśród kandydatów na trenera naszej ekipy.

Podczas tego lata Włocłavia dokonała kilka znaczących wzmocnień. Wśród nowych zawodników wymienia się dwóch byłych graczy Unii – Piotra Hadasia, który w Janikowie spędził poprzedni sezon (27 meczów / 1 gol) i Billy’ego Abbotta – grającego asystenta trenera (26 meczów / 3 gole w 2005 roku). Ponadto barwy włocławskiej drużyny reprezentuje przymierzany niegdyś do nas – Mariusz Cichowlas, a także testowany zimą tego roku Adam Matusiak.

Historia spotkań Unii z Włocłavią:
1970/71 – 1:4 / 3:1*
1971/72 – 4:0 / 0:1*
1973/74 – 0:0 / 2:1*
1974/75 – 1:0 / 1:2*
1975/76 – 0:2 / 1:1*

+ 26.11.2006, Unia - Włocłavia 2:0 (Mysiak, T.Ciesielski) - pucharowy
+ 21.02.2007, Unia - Włocłavia 3:0 (Bekas, Nowosielski, Tyc) - sparing
+ 24.02.2010, Unia - Włocłavia 2:1 (Nowosielski, Gabrych - Bartczak) - sparing
+ 04.09.2010, Włocłavia - Unia 0:3 (Dereżyński, Kaniewski, Klimek) - III liga
+ 16.04.2011, Unia - Włocłavia 3:0 (A.Mokrzycki, A.Wiśniewski, Klimek) – III liga

RAZEM: 15 spotkań (9 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki), bramki: 26-13.

Historia meczów pomiędzy biało-niebieskimi, a naszymi jutrzejszymi rywalami sięga lat siedemdziesiątych. Warto wspomnieć, że w tamtych czasach zespół z Włocławka grał pod nazwą Włocłavianka. Jak widać po zmianie nazwy, Unia wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania z Włocłavią. Wszyscy mamy głęboką nadzieję, że biało-niebiescy podtrzymają tą passę i zainkasują jutro trzy punkty!

Jutrzejszy mecz poprowadzą, jako główny: Wiesław Sobiesiński (Brodnica), a jako asystenci: Dariusz Orzechowski (Brodnica) i Mateusz Grochowalski (Świedziebnia).