Wikarski i Deresiewicz zawodnikami Unii

• autor: redakcja, 2012-08-10 20:20

Unia kompletuje kadrę

Na dzień przed inauguracją ligowego sezonu 2012/2013 Unia pozyskała kolejnych dwóch zawodników. Mowa tutaj o wychowankach naszego klubu – Krzysztofie Wikarskim i Dawidzie Deresiewiczu.

Krzysztof Wikarski urodził się 13.01.1986 roku w Inowrocławiu. Ma 189 centymetrów wzrostu i waży 79 kilogramów. Gra na pozycji środkowego obrońcy, lecz może występować też jako defensywny pomocnik. Jest wychowankiem naszego klubu, w którym przez wiele lat grał w drużynach młodzieżowych, a także w rezerwach czyli Unii II/Piast Kołodziejewo. Latem poprzedniego roku przez jakiś czas trenował z trzecioligową wówczas Unią i był przymierzany do Stilonu Gorzów Wielkopolski. Ostatni sezon spędził w Róży Różanki, w której zajął jedenaste miejsce w piątej lidze grupie: Gorzów Wielkopolski. W zespole tym rozegrał sześć spotkań przebywając na boisku przez 331 minut.

Dawid Deresiewicz urodził się 9.11.1989 roku w Mogilnie. Ma 177 centymetrów wzrostu i waży 71 kilogramy. Jest lewoskrzydłowym, a także napastnikiem. Pierwszym klubem Deresiewicza była Unia, w której podobnie jak Wikarski grał najpierw w juniorach i rezerwach. Zimą 2008 roku po dobrym półroczu w drugiej drużynie został włączony przez Zbigniewa Kieżuna do kadry trzecioligowego zespołu. W rozgrywkach ligowych i pucharowych nie zadebiutował więc przeniósł się do Notecianki Pakość, w której grał jesienią 2008 roku. Drugą część sezonu 2008/2009 spędził w Pogoni Mogilno – dwie bramki i spadek do piątej ligi. W następnym sezonie strzelił trzynaście goli i wywalczył awans do czwartej ligi. W klubie tym grał do końca rozgrywek 2010/2011 – pięć bramek. Przed kolejnym sezonem na pół roku został wypożyczony do Unii. W trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrał sześć meczów (147 minut – numer „15”) i powrócił do Mogilna. Z Pogonią świętował awans do trzeciej ligi. Ostatnio zagrał w czterech spotkaniach tylko przez 109 minut. Ujrzał jedną żółtą kartkę. Ponadto grał w rezerwach mogileńskiego zespołu. W barwach klubu z Mogilna grał jako typowy napastnik.

Krzysztofa i Dawida witamy w Unii i życzymy sukcesów.