Podsumowanie transferów

• autor: redakcja, 2012-08-10 21:19

Jedenastu odeszło, trzynastu przyszło

Już jutro piłkarze Unii Janikowo wybiegną na murawę by zainaugurować ligowy sezon 2012/2013. Grę w biało-niebieskich zakończyło jedenastu graczy. Z kolei podczas letniej przerwy między rozgrywkami do zespołu dołączyło trzynastu nowych zawodników, w tym dziesięciu wychowanków.

Zapraszamy do przeczytania podsumowania transferów. Aby to zrobić kliknij na „więcej”.

O D E S Z L I
Po spadku do czwartej ligi kadra Unii została gruntownie przebudowana. Z zespołu odeszło jedenastu zawodników, w tym sześciu znajdujących się w jedenastce sezonu według minut rozegranych na boisku. Krzysztof Łożyński, który najwięcej czasu spędził na boisku w poprzednim sezonie zasilił szeregi beniaminka trzeciej ligi – Unii Solec Kujawski, drugi z kolei – kapitan drużyny, czyli Arkadiusz Dereżyński postanowił wrócić do swojego macierzystego klubu, jakim jest Wełna Skoki, która awansowała do czwartej ligi, a Piotrowi Hadasiowi skończyło się wypożyczenia z Lidera Włocławek i w nowym sezonie grać będzie w innej włocławskiej drużynie – Włocłavii. Podobnie jak jemu okres wypożyczenia z Zawiszy minął Maciejowi Kotu, który stał się nowym graczem trzecioligowej Wdy. Kontrakty nie zostały też przedłużone Marcinowi Michałowskiemu i Łukaszowi Mokrzyckiemu. Ten pierwszy póki co nie ma nowego klubu, a drugi wrócił do piątoligowego Mieszka Gniezno. Z Unii odeszli też piłkarze, którzy spędzili znacznie mniej na boisku niż ci wspomniani wcześniej. Wojciechowi Lewandowskiemu także skończyło się wypożyczenie z bydgoskiego Zawiszy i tak samo jak Kot związał się z Wdą Świecie, Marcin Piesik po upływie kontraktu z naszym klubem podpisał umowę z ligowym rywalem biało-niebieskich – Notecią Łabiszyn, a Paweł Rybicki po transferze czasowym z Lidera Włocławek przeniósł się do Startu Radziejów. Grę w pierwszej drużynie janikowskiego klubu zakończyli też wychowankowie: Piotr Łabuszyński grać będzie w Piaście Kołodziejewo (klub B klasy, w którym występuje pięciu byłych zawodników Unii – Przemysław Lichwała, Marcin Łojewski, Maciej Górczyński i Piotr Bachanek, a także Damian Brończyk), a Bartosz Wieczorek póki co zakończył przygodę z piłką nożną.

P R Z Y S Z L I
W letnim okresie transferowym do Unii przyszło trzynastu graczy. Wśród nich jest trzech zawodników spoza Janikowa. Są nimi: Mikołaj Pieniądz (przez rok bez klubu z powodu kontuzji, wcześniej grał w Cuiavii Inowrocław) oraz dwóch wypożyczonych z UKS SMS Łódź: Damian Olejnik (ostatnio MKS Szczawno Zdrój) i Konrad Szubert. Warto dodać, iż Olejnik wciąż nie został zatwierdzony do gry i na debiut będzie musiał poczekać do środy. Pozostałymi piłkarzami, którzy zasilili Unię są nasi wychowankowie. Sześciu z nich w przeszłości grało w zespole drugo lub trzecioligowych, albo w spotkaniach pucharowych, co oznacza, że mają spore doświadczenie. Mowa tutaj o: Dawidzie Deresiewiczu (Pogoń Mogilno), Filipie Jagielskim (Cuiavia Inowrocław), Adamie Lisieckim i Macieju Sirko (obaj Notecianka Pakość), Krzysztofie Wiśniewskim oraz Marcinie Zaleskim (obaj Piast Złotniki Kujawskie, ostatni powrót z wypożyczenia). Ponadto do gry w Janikowie wrócili gracze, którzy po raz pierwszy znaleźli się w kadrze pierwszej drużyny biało-niebieskich: Dariusz Lewandowski (Piast Złotniki Kujawskie), Krzysztof Wikarski (Róża Różanki) i Erwin Woźniak (ostatni rok bez klubu z powodu kontuzji, ostatnio Notecianka Pakość). Do kadry włączony został też junior – Mikołaj Kruszka.