Unia – Flisak 1:0

• autor: redakcja, 2012-08-18 20:24

Pierwsze zwycięstwo!

Unia Janikowo pokonała Flisaka Złotoria 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Kędziora, który w 81. minucie wykorzystał podanie Adama Lisieckiego. Biało-niebiescy od 24. minuty zmuszeni byli grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Konrad Szubert. W ostatnich minutach spotkania kapitaną interwencją popisał się Robert Tomaszewski ratując nasz zespół przed utratą gola.

UNIA JANIKOWO - FLISAK ZŁOTORIA 1:0 (0:0)

1:0 - 81' Przemysław Kędziora

UNIA:
Tomaszewski - Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik - Lisiecki (90+3' Wikarski), Sz/ubert  [24'] - Borysiak, Kędziora, Jagielski (60' Deresiewicz) - Lewandowski (89' Zaleski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Wiśniewski, Kruszka.

FLISAK: Rybarczyk - Boldt, Bocian, Maćkiewicz, Nowicki, Suchocki, Warczachowski, Woroniecki, Żbikowski, Wierzchowski Drwięga.

Rezerwowi: Dembiński, Dudek, Sadowski, Kulczewski, Wieczorkowski, Romanowski.

SĘDZIOWIE: Sławomir Kujawa - główny, Rafał Liana i Piotr Krawczak - asystenci (Żnin).

VIDEO - BRAMKA: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=PILKA99
GALERIA ZDJĘĆ: http://fotografiauniajanikowo.futbolowo.pl/
Ponadto szczegółowy opis w rozwinięciu...

W kadrze meczowej zabrakło Łukasza Chomika, Erwina Woźniaka i kontuzjowanego Mateusza Biłoszewskiego.

Jako pierwsza sygnał do ataku dała drużyna Unii. Już w 3.minucie z 25.metrów po ziemi strzelał Konrad Szubert, ale piłka minęła słupek bramki. W odpowiedzi trzy minuty później uderzenie z rzutu wolnego z 30.metrów z okienka na róg sparował Robert Tomaszewski. W 7.minucie pojawiła się kolejna szansa po stronie biało-niebieskich. Piłka wybita przez Damiana Olejnika trafiła do Krzysztofa Borysiaka, który zamiast strzelać z okolic pola karnego próbował zgrać do Dariusza Lewandowskiego, ale napastnika Unii nie było w odpowiednim miejscu i grę wznawiał bramkarz gości. W 10.minucie po rożnym Adama Lisieckiego Borysiak przewrotką zgrał do stojącego na 16.metrze Filipa Jagielskiego, który oddał silny strzał, a futbolówka otarła się o przeciwnika i janikowianie egzekwowali kolejny korner. Dwie minuty potem uderzenie z kąta w polu karnym wybronił Tomaszewski. W 13.minucie Lisiecki posłał długą piłkę w kierunku Lewandowskiego, który stojąc tyłem na linii szesnastki chciał zaskoczyć golkipera główką, ale on ją złapał. W 20.minucie Olejnik z pierwszej piłki uderzył z 30.metrów i ponownie bramkarz nie dał się zaskoczyć. Od 24.minuty za drugą żółtą kartkę Szuberta Unia była zmuszona grać w dziesięciu. Zawodnik ten został trafiony piłką przy wznawianiu gry z wolnego i arbiter zdecydował się na wyrzucenie go z boiska. Po ponownym rozegraniu stałego fragmentu gry bezbłędny był Tomaszewski. W 28.minucie Borysiak zagrał Lisieckiemu, który zgrał w pole karne wzdłuż bramki, a obrońca wybił na rożny. Z narożnika boiska dośrodkował Jagielski, a strzał „Lisa” z 17.metrów został zablokowany. Minutę potem po wolnym z własnej połowy Tomasza Wawrzyniaka główkę Lewandowskiego złapał bramkarz.

Mimo gry w osłabieniu zespół Unii prezentował się lepiej i na drugą połowę janikowianie wyszli z wiarą w zwycięstwo.

W 47.minucie mogliśmy objąć prowadzenie po dobrej akcji i wrzutce z prawej strony Borysiaka. Do piłki na 5.metrze dopadł Przemysław Kędziora i szczupakiem odbił ją od ziemi, po czym minęła ona poprzeczkę. W 51.minucie po rajdzie Jagielski znalazł się w polu karnym i podcinką przegrał pojedynek z wychodzącym bramkarzem, który wybił piłkę na róg. Z kornera zacentrował Lisiecki, a Bartosz Dreszler główką trafił obok. Dwie minuty później próbkę umiejętności przedstawił Kędziora, który minął kilku zawodników i został nieprzepisowo zatrzymany na wysokości pola karnego. Do rzutu wolnego podszedł Lisiecki, a główką przestrzelił ponownie Dreszler. W 54.minucie po składnej akcji Flisaka piłka po uderzeniu z 10.metrów zatrzepotała w siatce, ale wcześniej arbiter pokazał spalonego. Sześć minut później po rożnym jeden z przyjezdnych głową posłał futbolówkę obok bramki. W 61.minucie z 41.metrów strzelał Lisiecki, a piłkę po rykoszecie od Lewandowskiego wybronił bramkarz. Sto dwadzieścia sekund później Kędziora uderzył z 20.metrów i ponownie golkiper był na posterunku. W 66.minucie po rożnym Lisieckiego z bliskiej odległości strzelał Borysiak, ale piłka ocierając się od przeciwnika wyszła poza linię końcową. W 79.minucie „Lis” niecelny uderzył z rzutu wolnego.

81’ 1:0 – Borysiak odebrał piłkę przeciwnikowi tuż przed polem karnym Unii, odbiła się ona od Dreszlera i trafiła do Wawrzyniaka, podał Lisieckiemu. Ten ostatni długim górnym zagraniem z własnej połowy uruchomił Kędziorę, który pędząc z futbolówką wszedł w pole karne i uderzył z 10.metrów po ziemi i pokonał bramkarza!

Po strzeleniu bramki Flisak przeszedł do ofensywnej gry i za wszelką cenę chciał wyrównać. W 84.minucie po wrzutce w pole karne główka była niecelna. Cztery minuty później Lisiecki mógł podwyższyć prowadzenie, a w sytuacji sam na sam próbował strzelać „Panu Bogu w okno”. W 90.minucie gry w kapitalnym stylu uderzenie z 5.metrów wybronił Tomaszewski, a wybiciem niebezpieczeństwo zażegnał Maciej Sirko.

Kartki:
22’ Szubert za faul na własnej połowie
24’ Szubert za utrudnianie przy wykonaniu rzutu wolnego
36’ Flisak za faul na wychodzącym z kontrą Lisieckim
77’ Flisak za brutalny faul na Borysiaku
79’ Flisak za faul na Kędziorze

Unia zainkasowała pierwsze trzy punkty i zagrała dobry mecz po dwóch porażkach. Warte podkreślenia jest też to, że janikowianie przez znaczną część meczu grali w osłabieniu i spisali się niemal wzorowo.