ogółem: 24 036 385

PP: Unia G. – Unia J. 1:5

• autor: redakcja, 2012-08-22 20:34

Zwycięstwo w Gniewkowie i awans do kolejnej rundy

W meczu drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski rozgrywanym w Gniewkowie spotkało się dwóch czwartoligowców. Miejscowa Unia okazała się gorsza od janikowskiej przegrywając 1:5 (0:2). Zwycięstwem tym nasi zawodnicy przypieczętowali awans do kolejnej fazy pucharowych zmagań. Bramki dla biało-niebieskich strzelili: Filip Jagielski – dwie, a także po jednej: Adam Lisiecki, Dariusz Lewandowski i Krzysztof Wikarski. Natomiast honorowe trafienia dla gospodarzy zaliczył Emil Pawliński, który kilka tygodni temu był testowany w Janikowie.

UNIA GNIEWKOWO – UNIA JANIKOWO 1:5 (0:2)

0:1 – 22’ Filip Jagielski
0:2 – 45+1’ Adam Lisiecki (karny)
0:3 – 64’ Dariusz Lewandowski
1:3 – 77’ Emil Pawliński
1:4 – 90+1’ Filip Jagielski
1:5 – 90+4’ Krzysztof Wikarski

UNIA JANIKOWO: Dolatowski – Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik – Wiśniewski (63’ Borysiak) – Jagielski, Lisiecki, Kędziora (76’ Wikarski), Deresiewicz (56’ Lewandowski) – Szubert (86’ Zaleski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Tomaszewski, Kruszka.

Szczegółowy opis, wyniki z pozostałych spotkań – w rozwinięciu…

W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Mateusza Biłoszewskiego, a także Łukasza Chomika i Erwina Woźniaka.

Już w 2.minucie sygnał do ataku dał Adam Lisiecki. To właśnie jego silny strzał z rzutu wolnego z 20.metrów wybronił bramkarz. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a w odpowiedzi gospodarze oddali uderzenie z pola karnego, które po rykoszecie chwycił Łukasz Dolatowski. W 6.minucie Krzysztof Wiśniewski prostopadle dograł w szesnastkę do Lisieckiego, którego strzał z kąta na dłuższy słupek przeszedł obok. Trzy minuty później Wiśniewski z daleka uderzył niecelnie. W 10.minucie bramkarz gospodarzy wznawiając grę od własnej bramki podał Filipowi Jagielskiemu, który poprowadził piłkę bliżej i strzelił z 18.metrów, ale Zbigniew Baranowski tym razem popisał się pewną interwencją. Minutę potem ponownie z dalekiej odległości niecelnie uderzał Wiśniewski. W 12.minucie po trójkowej akcji Lisieckiego, Jagielskiego i Konrada Szuberta ten ostatni z 16.metrów uderzył zbyt lekko, aby pokonać golkipera. Chwilę później mieliśmy idealną sytuację na otworzenie wyniku, ale Przemysław Kędziora zamiast wykorzystać dośrodkowanie na 5.metr z prawej strony Szuberta posłał piłkę nad bramką! W 18.minucie Lisiecki wrzucił z rożnego, a Kędziora głową trafił w poprzeczkę! Minutę potem po akcji Unii Gniewkowo strzał oddany w polu karnym był niecelny. W 21.minucie po aucie Macieja Sirko Kędziora głową zgrał na 16.metr Lisieckiemu, a jego uderzenie po ziemi zostało zablokowane.

W 22.minucie było 0:1. Kędziora prostopadłym podaniem obsłużył wychodzącego w pole karne Jagielskiego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Trzy minuty później mogliśmy być świadkami kolejnej bramki, ale Dawid Deresiewicz zza pola karnego przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 30.minucie po długiej piłce adresowanej do Szuberta, jego strzał po ziemi z 20.metrów wybronił bramkarz. Pięć minut potem z wolnego z 17.metrów gospodarze oddali niecelne uderzenie. W ostatniej regulaminowej minucie pierwszej połowy widzieliśmy wolnego Lisieckiego, po którym głową w słupek trafił Kędziora, a dobitka zakończona golem Tomasza Wawrzyniaka została uprzedzona odgwizdaniem spalonego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po wrzutce z lewej strony główkę Kędziory wybronił bramkarz. Do piłki dopadł Lisiecki, który został sfaulowany w polu karnym przez jednego z obrońców. Do futbolówki ustawionej na 11.metrze podszedł sam poszkodowany, który uderzył silnie w lewą stronę, a Baranowskiego posłał w prawą i było 0:2.

W 51.minucie strzał gospodarzy na poprzeczkę sparował Dolatowski i mieliśmy rzut rożny. W odpowiedzi, dwie minuty później po błędzie obrońcy strzał Lisieckiego z okolic pola karnego wybronił bramkarz. W 54.minucie uderzenie Szuberta z narożnika szesnastki zmierzające na dłuższy słupek było niecelne. W 58.minucie Szubert zagrał Kędziorze, a on będąc w polu karnym przegrał pojedynek z Baranowskim, który po raz kolejny wybronił strzał.

W 64.minucie mieliśmy 0:3. Jagielski po efektownym rajdzie prostopadle dograł do Lisieckiego, który wyszedł sam na sam z zgrał Dariuszowi Lewandowskiemu. Ten ostatni dostawił nogę na 5.metrze i w ten oto sposób zdobył kolejną bramkę dla Unii Janikowo.

W 66.minucie po ręce Jagielskiego strzał z wolnego z dalekiej odległości trafił w poprzeczkę i odbił się od linii bramkowej! Dwie minuty później po rzucie wolnym ponownie w opałach był Dolatowski, który tym razem wybronił piłkę zmierzająca w kierunku bramki. W 69.minucie sprawę w swoje ręce postanowił wziąć Krzysztof Borysiak, który z 35.metrów oddał potężny strzał w poprzeczkę! Dobitka głową Kędziory była niecelna, a także z pozycji spalonej. Chwilę potem uderzenie z dalekiej odległości po ziemi autorstwa Jagielskiego wybronił bramkarz. W 71.minucie po rożnym „Jagla”, „Kędzior” główką przeniósł piłkę nad bramką. Minutę potem akcja gospodarzy zakończyła się strzałem z 16.metrów wybronionym na róg przez Dolatowskiego.

W 77.minucie było 1:3. Emil Pawliński zakończył akcję swojego zespołu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył płasko z okolicy 16.metra.

W 81.minucie po aucie Borysiak z bliskiej odległości popisał się przewrotką wybronioną przez bramkarza. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Lisiecki z prawej strony dograł do Lewandowskiego, a jego strzał został odbity i wyszedł na róg.

W 90+1.minucie Lewandowski podał Jagielskiemu, który po przyjęciu wyszedł na czystą pozycję i oddał strzał po ziemi z 16.metrów, który zakończył się golem na 1:4.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Jagielski dograł Borysiakowi, którego strzał w polu karnym został zablokowany, a celna dobitką z 17.metrów po ziemi tuż przy słupku popisał się Krzysztof Wikarski i było 1:5.

Kartki:
67’ Jagielski za faul
72’ Borysiak za faul

Był to mecz, który zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny. Mimo to, w płynności przeprowadzanych akcji było sporo niedokładności. Najważniejsze jednak, że biało-niebiescy awansowali do kolejnej rundy. Teraz czeka nas następne ważne spotkanie – w niedzielę z Zawiszą II w Bydgoszczy.