ogółem: 51 969 780

Zawisza II – Unia 0:3

• autor: redakcja, 2012-08-26 12:46

Chłopcy się zgrali i ponownie wygrali!

W meczu czwartej kolejki czwartej ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Unii Janikowo pokonali na wyjeździe Zawiszę II Bydgoszcz 3:0 (2:0). Do przerwy janikowianie schodzili do szatni z dwubramkową przewagą po golach Dariusza Lewandowskiego. W końcowej fazie spotkania wynik ustalił Przemysław Kędziora. Dzięki zwycięstwu, Unia ma już cztery punkty starty do odrobienia dziesięciu ujemnych oczek. Miejmy nadzieję, że biało-niebiescy dobry futbol pokażą też w kolejnych pojedynkach i  nawiążą tym samym rywalizację o wyższe lokaty.

ZAWISZA II BYDGOSZCZ – UNIA JANIKOWO 0:3 (0:2)

0:1 – 19’ Dariusz Lewandowski
0:2 – 44’ Dariusz Lewandowski
0:3 – 88’ Przemysław Kędziora

ZAWISZA: Kujawka – Cuper, Hrymowicz, Konopczyński (60' Grzelczak), Ciechanowski – Urtnowski (77' Januszewski), Martas, Mielcarek (50' Lipiński), Ostalczyk – Stachewicz, Nawrocki.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Ługowski, Dulski.

UNIA: Tomaszewski – Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik – Borysiak – Jagielski, Lisiecki, Kędziora, Szubert (73’ Deresiewicz) – Lewandowski (90+1’ Wikarski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Wiśniewski, Zaleski.

SĘDZIOWAŁ: Kamil Dunaj - główny, Sebastian Nowicki i Waldemar Andrzejewski - asystenci (Inowrocław).

Szczegółowy opis spotkania, które było dwudziestym ligowym zwycięstwem dla Artura Polehojko w roli trenera Unii można zobaczyć klikając na "więcej".

Skrót z meczu i wypowiedź trenera biało-niebieskich w linku poniżej:

W meczowej kadrze Unii zabrakło kontuzjowanych – Mikołaja Kruszki i Mateusza Biłoszewskiego oraz Łukasza Chomika i Erwina Woźniaka.

Natomiast zespół Zawiszy II został wzmocniony trzema graczami z kadry pierwszoligowej. Mowa tutaj o Krzysztofie Hrymowiczu, Damianie Ciechanowskim i Tomaszu Ostalczyku.
_________________________________________________________________________

Już w dwudziestej sekundzie spotkanie idealną okazję do otworzenia wyniku miał Filip Jagielski. Zawodnik ten odebrał piłkę środkowemu obrońcy po rozpoczęciu gry i wyszedł sam na sam z bramkarzem, który wybronił jego strzał. W 14.minucie po rajdzie, Przemysław Kędziora wszedł w pole karne i z ostrego kąta fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 19.minucie było już 0:1 – na dośrodkowanie w szesnastkę z prawej strony zdecydował się Maciej Sirko, piłka przeszła nad głowami zawodników i trafiła do zamykającego akcję Konrada Szuberta, który trafił w słupek, a z pięciu metrów dobitką popisał się Dariusz Lewandowski.

Dwie minuty później strzał Adama Lisieckiego z szesnastu metrów przeszedł nad poprzeczką. W 24.minucie gospodarze przeprowadzili kontratak. W piłkę posłaną na prawą stronę nie trafił Damian Olejnik i po zgraniu wzdłuż bramki jeden z napastników z bliskiej odległości chybił. Cztery minuty potem bydgoszczanie mieli stuprocentową okazję do pokonania Roberta Tomaszewskiego. Jeden z naszych obrońców nabił kolegę z drużyny i niespodziewanie przeciwnik znalazł się tuż przed bramkarzem Unii, ale z dziesięciu metrów przestrzelił nad bramką. W 29.minucie Kędziora zagrał do Lisieckiego, a jego strzał z dwudziestu pięciu metrów po ziemi golkiper sparował na róg. W 37.minucie Krzysztof Hrymowicz po rajdzie prawą stroną dograł w pole karne, a strzał przeszedł obok słupka. Na dwie minuty do końca pierwszej połowy po stracie Jagielskiego gospodarze minęli trzech janikowian i wyszli na czystą pozycję, jednak w polu karnym rzutem pod nogi przeciwnika popisał się Tomaszewski.

W 44.minucie prowadziliśmy 0:2 i w naszej ekipie zapanowała euforia radości. Sirko wyrzucił z autu do Lisieckiego, który dograł Jagielskiemu. Popularny „Jagiel” dośrodkował w pole karne wprost na głowę Lewandowskiego i bramkarz skapitulował ponownie.

Gospodarze w drugiej części meczu chcieli jak najszybciej strzelił kontaktowego gola, jednak to my jako pierwsi zaatakowaliśmy. W 59.minucie Kędziora oddał strzał z narożnika pola karnego, a Jakub Kujawska sparował piłkę na boczną siatkę. Dwie minuty później z wolnego Lisiecki uderzył w mur, a piłka wyszła na rzut rożny. W 63.minucie po kornerze gospodarze przeprowadzili kolejną kontrę, ale w sytuacji jeden na jeden na naszej połowie nie do przejścia okazał się Sirko, który czystym wślizgiem wybił piłkę na aut. Minęło sto dwadzieścia sekund i Sirko mógłby się wpisać na listę asystentów. To właśnie po jego zagraniu Lewandowski wyszedł sam na sam, ale w ostatniej chwili wyprzedził go obrońca wybijając na rzut rożny. Z narożnika dośrodkował Lisiecki, po zamieszaniu piłka trafiła do Bartosza Dreszlera, ale jego strzał defensorzy zablokowali i wybili poza linię boczną. W 69.minucie po podaniu wzdłuż bramki Unii z lewej strony napastnik nie oddał strzału mając przed sobą tylko pustą siatkę. W 74.minucie Krzysztof Borysiak długim podaniem obsłużył Lewandowskiego. Najlepszy strzelec biało-niebieskich przegrał wyścig z obrońcą i w ostatniej chwili zdołał oddać uderzenie wybite przez przeciwnika na róg. Pięć minut później z prawej strony wrzucił Jagielski, a Lisiecki wślizgiem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Na sześć minut przed końcem strzał po rykoszecie Borysiaka z dalekiej odległości wybronił Kujawka. W 85.minucie Jagielski podał Lewandowskiego, który piętą zgrał wchodzącemu Lisieckiemu. Adam mając przed sobą tylko bramkarza przegrał z nim pojedynek, a dobitkę Kędziory również fenomenalnie wybronił golkiper.

Była 88.minuta i byliśmy świadkami bramki na 0:3 po koronkowej akcji Unii. Kędziora podał Borysiakowi, ten ze środka pola uruchomił Olejnika będącego na lewej stronie, który podał w pole karne. W szesnastce Lewandowski piętą nieczysto trafił w piłkę, a czujny Kędziora wślizgiem wprowadził ją do bramki.

W doliczonym czasie gry rzut wolny wykonywany przez Hrymowicza na róg sparował Tomaszewski.

Kartki:
61’ Hrymowicz (Zawisza) za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kędziorze.
64’ Jagielski (Unia) za zatrzymanie kontry wślizgiem.
75’ Deresiewicz (Unia) za faul na połowie przeciwnika.

Tak grającą drużynę Unii wszyscy chcielibyśmy oglądać w kolejnych meczach. Piłkarzom gratulujemy trzech punktów! Brawo biało-niebiescy!