Postać miesiąca – Lewandowski

• autor: redakcja, 2012-08-31 00:50

Dariusz Lewandowski

Wraz z nowym sezonem postanowiliśmy wprowadzić do naszego serwisu jakąś nowość, aby urozmaicić przeglądanie strony wszystkim licznie odwiedzającym nas kibicom. W każdym miesiącu, w którym odbywają się mecze ligowe bądź pucharowe będziemy wybierać jednego piłkarza, który był najlepszy w ostatnich tygodniach. Warto wspomnieć, że każdy z zawodników postacią miesiąca może zostać tylko jeden raz.

Postać sierpnia – DARIUSZ LEWANDOWSKI
Pseudonim „Lewy” lub „Siwy”, chociaż wśród janikowskich kibiców od pewnego czasu pojawiła się zmiana w końcówce jego nazwiska – „LewanGOLski”. Wychowanek Unii, który w sezonie 2001/2002 jako junior trenował z trzecioligową drużyną naszego klubu, jednak nie zdołał zadebiutować. Kolejny rok spędził w Noteci Inowrocław, a później przez osiem i pół roku grał w Pogoni Mogilno. Ostatniej zimy mogileński klub postanowił z niego zrezygnować i rundę wiosenną spędził w piątoligowym Piaście Złotniki Kujawskie. Latem postanowił spróbować sił w Unii i jak się okazało jego powrót do biało-niebieskich po dziesięciu latach okazał się strzałem w dziesiątkę.

Już w lipcowych sparingach Lewandowski w dwóch meczach zdobył dwie bramki. Natomiast sierpień rozpoczął od hat-tricka w rozgrywkach pucharowych. W okręgowym Pucharze Polski strzelił też gola w Gniewkowie, kiedy to wszedł z ławki rezerwowych. Łącznie w spotkaniach tych ma więc cztery trafienia i dwie asysty. Prawdziwą furorę robi na boiskach ligowych. W czterech dotychczasowych kolejach cztery razy wpisał się na listę strzelców i raz asystował. Czy ma ktoś więc innego kandydata na postać sierpnia? To pytanie czysto retoryczne. Chociaż wiele osób z pewnością poszukało by odpowiedzi słysząc: co by były gdyby „Lewy” grał u nas w poprzednim sezonie? Całkiem możliwe, że utrzymanie…