ogółem: 24 020 132

Unia – Szubinianka 0:1

• autor: redakcja, 2012-09-01 20:51

Przewaga nad Szubinianką nic nie dała, Unia przegrała

Unia Janikowo przegrała z Szubinianką Szubin 0:1. Zwycięską bramkę dla gości w doliczonym czasie pierwszej połowy z rzutu karnego po faulu Roberta Tomaszewskiego zdobył były piłkarz naszego klubu – Adam Kardasz. Z przebiegu spotkania widać było, że janikowianie mieli przewagę, która niestety nie przyniosła nic pozytywnego.

UNIA JANIKOWO – SZUBINIANKA SZUBIN 0:1 (0:1)

0:1 – 45+1’ Adam Kardasz (rzut karny)

UNIA: Tomaszewski – Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik – Borysiak – Jagielski, Lisiecki, Szubert, Deresiewicz – Kędziora.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Chomik, Zaleski, Wikarski, Wiśniewski.

SZUBINIANKA: Kostkowski - Machowski, Chojnacki, Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda (90+2' Obremski), M. Wiśniewski, Sobol, Cegiełka (74' Szalkowski) - Jurek, Kardasz.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Walentowicz, Alwin, Pokorski, Żurawski.

SĘDZIOWIE: Rasmus (główny), Sobieszczyk i Polikowski (asystenci) – Toruń.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W meczowej kadrze Unii zabrakło dzisiaj najlepszego strzelca zespołu – Dariusza Lewandowskiego, którego wyeliminowały sprawy osobiste. Natomiast z powodu kontuzji nie mógł zagrać Mikołaj Kruszka i Mateusz Biłoszewski.

Spotkanie Unii z Szubinianką nie należało do atrakcyjnych meczów. Obie drużyny stworzyły sobie mało stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Mimo porażki więcej z gry mieli janikowianie, którzy częściej atakowali przeciwnika.

W 6.minucie Dawid Deresiewicz przerzucił do Filipa Jagielskiego, którego strzał z narożnika pola karnego został zablokowany i mieliśmy tylko korner. Z rożnego Deresiewicz krótko dograł Konradowi Szubertowi, który jemu odegrał, a ten silnie uderzył nad bramką. W odpowiedzi w 11.minucie Adam Kardasz strzelił za wysoko zza pola karnego. W 19.minucie Adam Lisiecki z wolnego wrzucił w szesnastkę, Krzysztof Borysiak przedłużył głową, a Przemysław Kędziora na piątym metrze nie potrafił opanować piłki, którą ostatecznie złapał bramkarz. W 22.minucie po stracie Lisieckiego Szubinianka przeprowadziła groźną kontrę zakończoną fatalnym strzałem z około dwudziestu metrów Roberta Jurka. Minutę później ten sam zawodnik z podobnej odległości także spudłował. W 27.minucie strzał Jagielskiego zza pola karnego po ziemi wybronił golkiper. W 34.minucie Deresiewicz został sfaulowany na dwudziestym metrze i sam postanowił uderzyć z wolnego, jednak zrobił to źle, bo piłka przeszła wysoko nad poprzeczką. W 38.minucie Szubert podał Lisieckiemu, a ten z okolic pola karnego przestrzelił. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Marcin Wiśniewski wrzucił, a strzelający z bliskiej odległości zawodnik był na pozycji spalonej, a także faulował Roberta Tomaszewskiego i mimo iż, piłka wpadła do bramki nadal był bezbramkowy remis. Minutę później goście wychodzili na czystą pozycję, a bramkarz naszej drużyny wyjściem poza pole karne ubiegł atakującego. W 42.minucie po aucie goście uderzyli z osiemnastu metrów w stronę krótkiego słupka, ale na nasze szczęście było to uderzenie niecelne.

W 45.minucie szansę na objęcie prowadzenia miała Unia, a bramkę strzeliła Szubinianka… Lisiecki wykonywał rzut rożny, po którym piłka wróciła pod jego nogi. Próbę strzału przechwycili goście, którzy przeprowadzili błyskawiczną kontrę lewą stroną. Wiśniewski podał wzdłuż boiska do Jurka, którego wchodzącego w pole karne wślizgiem powstrzymał Tomaszewski i arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastki w prawe górne okienko bramki strzelił Kardasz, a bramkarz rzucił się w przeciwny róg i było 0:1.

W drugiej połowie Unici chcieli zrobić wszystko żeby jak najszybciej doprowadzić do remisu. Już minutę po gwizdku wznawiającym grę, z wolnego strzał Lisieckiego został zablokowany, a dobitka trafiła na głowę Macieja Sirko, który w pole karne dograł Szubertowi, a jego techniczne uderzenie z pierwszej piłki wybronił bramkarz. W 47.minucie po wrzutce z prawej strony Sirko jeden z przyjezdnych sam mógł pokonać swojego golkipera, ale piłka wyszła na rzut rożny. Chwilę potem Sirko wyrzucił aut, Wiśniewski wybił główką, a strzał Borysiaka zza pola karnego był bardzo za wysoki. W 50.minucie po dośrodkowaniu Damiana Olejnika z lewej strony i główce Szuberta ponownie była szansa na samobójcze trafienia, ale ostatecznie piłka minęła poprzeczkę i był tylko rzut rożny. W 55.minucie Deresiewicz podał Olejnikowi, a jego strzał zza pola karnego poleciał w „chmury”. W 56.minucie niegroźny strzał źle złapał Tomaszewski i na trybunach było słychać niepokój, jednak na szczęście chwilę później bramkarz Unii naprawił swój błąd. Minutę potem Borysiak po indywidualnym rajdzie silnie uderzył z trzydziestu metrów, a jego strzał po ziemi wybronił bramkarz. W 61.minucie po wolnym Lisieckiego, główce Kędziory i zamieszaniu piłkę wybili obrońcy. Sześćdziesiąt sekund później mieliśmy kolejny rzut wolny. Tym razem Lisiecki krótko podał Tomaszowi Wawrzyniakowi, a jego strzał z czterdziestu metrów przeszedł nad bramką. W 66.minucie Tomaszewski podał kapitanowi, który długim podaniem uruchomił Deresiewicz, a ten wbił piłkę w pole karne, gdzie nikt nie zamknął akcji. W 68.minucie po błędzie Borysiaka goście wyszli z kontrą trzech na trzech, która zakończyła się strzałem w boczną siatkę. W 73.minucie po wyrzucie z autu janikowianie dośrodkowali w pole karne, gdzie Deresiewicz i Sirko nie zdołali sięgnąć piłki. W 76.minucie silny strzał gości z trzydziestu pięciu metrów w dobrym stylu wybronił Tomaszewski. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Unia przeprowadziła naprawdę dobrą trójkową akcję – Lisiecki – Kędziora – Jagielski, po której ten ostatni wszedł w pole karne i wydawało się, że strzeli wyrównującego gola, ale w ostatniej chwili jego strzał odbił się od nogi obrońcy i wyszedł na rzut rożny… Po kornerze było wielki zamieszaniu w szesnastce gości, które strzałem zakończył Deresiewicz. Piłka ponownie odbiła się od defensorów i mieliśmy kolejny korner. W 85.minucie strzał Borysiaka był zablokowany i ponownie Unia miała rzut rożny. To pokazuje jaką przewagę osiągnęli janikowianie, którzy nie potrafili przebić się przez obronę przyjezdnych. Z rożnego Deresiewicz krótko zagrał Wawrzyniakowi, który źle przyjął i goście wyszli sam na sam z Tomaszewskim. Bramkarz Unii stanął na wysokości zadania i wybronił strzał zachowując cień szansy na korzystny rezultat. W 89.minucie po dośrodkowaniu Jagielskiego z pięciu metrów strzelał Szubert. Futbolówka odbiła się od nogi obrońcy i znowu był tylko rożny. W czwartej minucie doliczonego czasu gry strzał Jagielskiego z osiemnastu metrów przeszło obok krótkiego słupka. Jak się okazało później był to już strzał rozpaczy…

Żółte kartki:
26’ Deresiewicz (Unia) za faul na środkowej strefie boiska.
34’ Cegiełka (Szubinianka) za faul na Deresiewiczu.
45’ Tomaszewski (Unia) za faul w polu karnym.
82’ Jurek (Szubinianka) za niesportowe zachowanie.
90+5’ Wiśniewski (Szubinianka) za faul na Kędziorze.

Zapraszamy także do przeczytania relacji ze strony Szubinianki. Naprawdę warto przyjrzeć się statystykom, które także świadczą o przewadze Unii.

Kolejny mecz Unia rozegra w środę, o 16:00 w Sępolnie Krajeńskim. Znamy już godzinę spotkania w Izbicy Kujawskiej, w której zagramy o 15:00.

______________________________________________________________________________
Informujemy także, że ze względu na odzew ze strony kibiców dotyczącym "Postaci miesiąca" postanowiliśmy zmienić zasadę mówiącą o tym, iż dany zawodnik może być wybierany tylko raz. Tym samym od oznacza to, że Lewandowski stoi przed szansą, by ponownie zostać piłkarzem miesiąca.