Zapowiedź: Unia – Grom

• autor: redakcja, 2012-09-07 08:48

Szansa na odrobienie minusowych punktów

Po raz pierwszy w tym sezonie Unia stanie przed szansą odrobienia minusowych punktów. Po nieszczęsnym remisie w Sępólnie Krajeńskim janikowska drużyna ma trzy ujemne oczka i ewentualne zwycięstwo nad Gromem Osie wyzeruje stan dorobku biało-niebieskich. Mecz siódmej kolejki piłkarskiej czwartej ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unią, a Gromem odbędzie się w Janikowie, dnia 8.09.2012 roku o godzinie 16:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Ludowy Zespół Sportowy Grom Osie
Rok założenia: 1956

Grom Osie już od pięciu lat występuje w czwartej lidze kujawsko-pomorskiej. W poprzednim sezonie podopieczni Włodzimierza Koreckiego zajęli szóste miejsce. Aktualnie po sześciu kolejkach osianie są na drugim miejscu i póki co zmierzają w kierunku trzeciej ligi. Zdobyli czternaście punktów. Wygrali cztery mecze i dwa zremisowali nie doznając żadnej porażki. Grom strzelił trzynaście bramek. Poza tym może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, gdyż obecnie ma tylko dwa stracone gole. Najlepszymi strzelcami klubu założonego w 1956 roku są: Dawid Paczkowski i Arkadiusz Piskorski. Obaj mają na koncie po trzy trafienia. Warto też dodać, że barwy Gromu reprezentuje dwóch zawodników przymierzanych kiedyś do Unii. Mowa tutaj o testowanym w Janikowie latem poprzedniego roku Kamilu Graczyku, a także o Dariuszu Wolskim. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Koreckiego pokonali Polonię Bydgoszcz 3:1.

Jutrzejszy mecz poprowadzą sędziowie: Winiecki, Gacka i Kosiak.

Warto wspomnieć, że bramka Przemysława Kędziory w meczu z Krajną była siedemdziesiątym golem zdobytym przez Unię pod wodzą trenera Artura Polehojko. Ponadto remis ten okazał się sto sześćdziesiątym podziałem punktów w historii klubu.

Do tej pory Unia nie rozgrywała żadnego meczu z Gromem Osie. Jutrzejszy pojedynek będzie więc pierwszym spotkaniem oby klubów.