ogółem: 51 970 173

Unia – Grom 0:1

• autor: redakcja, 2012-09-08 18:47

Niemoc Unii trwa dalej

Po raz trzeci z rzędu piłkarze Unii Janikowo nie potrafią wygrać meczu. W spotkaniu siódmej kolejki czwartej ligi kujawsko-pomorskiej od podopiecznych trenera Artura Polehojko lepszy okazał się Grom Osie wygrywając 0:1. Zwycięska bramka dla gości miała miejsce jeszcze w pierwszej połowie, a zdobył ją w 22.minucie Dawid Paczkowski. Zespół biało-niebieskich od 57.minuty grał w dziesięciu, gdyż za dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną boisko opuścił Krzysztof Borysiak. Po tym pojedynku janikowianie nadal są na ostatnim miejscu w tabeli z dziesięciopunktową stratą do bezpiecznej lokaty, natomiast nasi dzisiejsi przeciwnicy awansowali na pozycję lidera.

UNIA JANIKOWO - GROM OSIE 0:1 (0:1)

0:1 - 22' Dawid Paczkowski

UNIA: Tomaszewski - Sirko, Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik - Lisiecki (64' Deresiewicz), Bor/ysi/ak [57'] - Jagielski, Kędziora, Szubert - Lewandowski.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Dolatowski, Wikarski, Chomik, Zaleski.

GROM: Gwizdała - Łytkowski, Paczkowski, Graczyk, Miedziński, Walda, Warchoł (60' Wasiak), Wolski, Kolmajer (70' Bettka), Środa, Piskorski (83' Kucenko).

SĘDZIOWIE: Winiecki (główny), Gacka i Kosiak (asystenci) - Bydgoszcz.

Szczegółowa relacja z meczu dostępna w rozwinięciu.

Z powodów osobistych zagrać nie mógł Krzysztof Wiśniewski, a kontuzje z gry wykluczyły Mikołaja Kruszkę i Mateusza Biłoszewskiego.

W 2.minucie na strzał z 25.metrów zdecydował się Przemysław Kędziora, a piłka przeszła tuż obok okienka bramki przyjezdnych. Osiem minut później po rajdzie tego samego zawodnika futbolówkę otrzymał Adam Lisiecki, którego uderzenie z 30.metrów zostało zablokowane i wyszła na róg. Kolejnie pod dośrodkowaniu z kornera Lisieckiego w złą stronę z główki uderzył Dariusz Lewandowski. W 13.minucie po rożnym dla gości rozegranym na krótko padł strzał z ostrego kąta, który minimalnie minął dłuższy słupek naszej bramki. W 19.minucie po błędzie obrony Lewandowski wyszedł na czystą pozycję i gdy ujrzał biegnącego w jego stronę bramkarza oddał strzał z 25.metrów, którego zdążył zatrzymać obrońca, mimo iż, i tak nie zmierzał on w światło bramki. Minutę później strzał zawodnika Gromu minął poprzeczkę.

W 22.minucie pod dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym piłkę głową wybił Bartosz Dreszler. Futbolówka spadła na 16.metr pod nogi Dawida Paczkowskiego, który precyzyjnym i silnym strzałem tuż przy słupku po ziemi zdobył prowadzenie dla gości – 0:1.

W 25.minucie Lewandowski zgrał Kędziorze, który fatalnie przestrzelił z 25.metrów. Dwie minuty potem po rożnym goście niecelnie uderzyli z 5.metrów. W 32.minucie Krzysztof Borysiak długim podaniem obsłużył Lewandowskiego. Napastnik Unii wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak obrońca po wyprzedzeniu skutecznie go przyblokował i w efekcie nasz zawodnik przewrócił się. Chwilę później po krótko rozegranym wolnym i akcji trójkowej – Lisiecki – Borysiak – Damian Olejnik z daleka przestrzelił ten pierwszy. W 34.minucie rzut wolny egzekwowany przez Olejnika wyłapał bramkarz. Cztery minuty potem po rajdzie Macieja Sirko prawą stroną i zagraniu do Lisieckiego, jego strzał z 17.metrów został zablokowany i Unia wykonywała korner.

W 55.minucie Kamil Graczyk odepchnął Borysiaka, a arbiter ukarał obu zawodników żółtymi kartkami i przyznał rzut wolny dla gości.  Dwie minuty później Borysiak sfaulował jednego z przeciwników i ujrzał żółtą kartkę, co w konsekwencji oznaczało czerwony kartonik. W 59.minucie po otrzymaniu piłki od Lisieckiego bramkarz Gromu złapał główkę Lewandowskiego. W 70.minucie mogliśmy zostać pogrążeni. Sytuację sam na sam z napastnikiem w dobrym stylu wybronił Robert Tomaszewski. Po natychmiastowej kontrze na wysokości pola karnego sfaulowany został Konrad Szubert. W 75.minucie strzał w polu karnym Unii został zablokowany i oglądaliśmy rzut rożny, który został rozegrany na krótko. Po wrzutce i główce piłka minęła poprzeczkę naszej bramki. Minutę później strzał Tomasza Wawrzyniaka z narożnika pola karnego przeszedł obok słupka. W 77.minucie Olejnik podawał po ziemi w szesnastkę, gdzie na drugim metrze piłki nie sięgnęli Jagielski i Lewandowski, a w ostateczności złapał ją bramkarz. W 79.minucie po błędzie Olejnika goście wyszli na czystą pozycję. Na szczęście w ostatniej chwili zdążył powrócić Dreszler, który uratował sytuację. Piłkę w stronę własnej bramki wybił jeszcze Sirko i minęła ona poprzeczkę wychodząc na róg. Na dziesięć minut przed końcem meczu błąd we własnym polu karnym popełnił Wawrzyniak i po dograniu jednego z przyjezdnych do lepiej ustawionego kolegi futbolówka przeszła nad bramką. W 81.minucie kolejną dobrą akcję gości powstrzymał Dreszler. Dwie minuty potem piłka znalazła się w bramce Unitów, ale w ostateczności był spalony. W 88.minucie strzał Dreszlera z daleka był za wysoki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry janikowianie reklamowali rękę w polu karnym, lecz arbiter przyznał nam tylko rzut rożny, po którym wydawało się, że w ostatniej chwili piłka zmierzająca do bramki odbita od głowy jednego z obrońców gości wyszła na kolejny korner.

Żółte kartki:
55’ Borysiak (Unia) – niesłużenie, gdyż został odepchnięty przez Graczyka.
55’ Graczyk (Grom) – za odepchnięcie Borysiaka.
68’ Miedziński (Grom) – za faul na Deresiewiczu.
70’ Łytkowski  (Grom) – za faul na Szubercie.

Kolejny mecz janikowianie rozegrają w piątek w Toruniu z Pomorzaninem. Mając dziesięć punktów straty do bezpiecznej lokaty piłkarze Unii muszą zrobić wszystko, aby zainkasować trzy oczka. Wszyscy kibice mimo trzech spotkań bez zwycięstwa trzymają kciuki i liczą na szybkie opuszczenie strefy spadkowej.