Zapowiedź: Pomorzanin – Unia

• autor: redakcja, 2012-09-13 13:44

Sześćdziesiąty mecz pod wodzą trenera Artura Polehojko

Jutro tj. 14.09.2012 roku o godzinie 17:00 odbędzie się mecz ósmej kolejki czwartej ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Pomorzaninem Toruń, a Unią Janikowo. Orkiestra biało-niebieskich po raz sześćdziesiąty zagra pod wodzą dyrygenta Artura Polehojko. Dla janikowskiego szkoleniowca będzie to jubileuszowy mecz. Wszyscy mają głęboką nadzieję, że piłkarze sprawią trenerowi ogromną niespodziankę inkasując trzy punkty i tym samym odrabiając karę dziesięciu ujemnych oczek.

Jutrzejszy mecz poprowadzą: jako główny Błażejczak, a jako asystenci: Sobczak i Niewiadomy.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń
Rok założenia: 1935
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Adres: Szosa Chełmińska 75, 87-100 Toruń
telefon: (56) 622-49-55
Stadion - sztuczna nawierzchnia:
pojemność - 500 miejsc
oświetlenie - 1800 lx
 boisko - 115 m x 60 m

W poprzednim sezonie piłkarze Pomorzanina zajęli siódme miejsce w tabeli. W chwili obecnej podopieczni trenera Zbigniewa Figurskiego mają szóstą lokatę. Toruńscy gracze wygrali trzy mecze, dwa zremisowali i dwa przegrali, co daje im jedenaście oczek. Strzelili trzynaście bramek, a stracili ich o trzy mniej. Najskuteczniejszym strzelcem naszego jutrzejszego rywala jest Łukasz Drygalski – autor trzech goli. W ostatniej kolejce Pomorzanin zremisował 2:2 w Bydgoszczy z tamtejszą Polonią. Warte uwagi jest to, że wielu specjalistów twierdzi, iż podopieczni szkoleniowca Figurskiego są bardzo mocni na własnym boisku. Grają oni bowiem na nawierzchni ze sztuczną trawą i dla wielu rywali jest to utrudnienie. U siebie niebiesko-biało-czerwoni ani razu nie przegrali: trzy razy zwyciężyli i raz podzielili się punktami. Warto też dodać, że wczoraj Pomorzanin pokonał Wisłę Pędzewo w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski w stosunku 6:3.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie jutrzejszy mecz będzie sześćdziesiątym w roli trenera Unii dla Artura Polehojko. Szkoleniowiec ten obecnie prowadzi naszą drużynę po raz trzeci (2002/2003, 2007/2008 i od 2011/2012). Wraz z trenerem jubileusz obchodzić będzie Maciej Sirko. Prawego obrońcę biało-niebieskich czeka trzydziesty ligowy występ z herbem Unii na piersi.

W latach sześćdziesiątych Unia rozgrywała mecze mistrzowskie z rezerwami Pomorzanina, których tradycyjnie nie wliczamy to historii spotkań. Od lat siedemdziesiątych janikowianie rywalizowali już z pierwszą drużyną toruńskiego klubu, ale tylko przez dwa sezony. Z kolei w piłkarskim roku, w którym biało-niebiescy awansowali do trzeciej ligi ponownie przyszło nam spotkać się z Pomorzaninem. Jak widać przebieg meczów jest wyrównany z bramkowym wskazaniem na Unię.

1972/1973 – 0:1 i 2:0
1973/1974 – 0:2 i 1:1
1999/2000 – 4:0 i 0:0

Razem: 6 meczów – 2 zwycięstwa, 2 przegrane, 2 remisy – bramki: 7-4.