ogółem: 24 036 600

Pomorzanin – Unia 1:1

• autor: redakcja, 2012-09-14 23:31

Remis za dużo nie daje, minus pozostaje

Mimo zdobyczy punktowej w wyjazdowym meczu z Pomorzaninem Toruń, piłkarze Unii Janikowo schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Remis 1:1 przedłużył serię meczów bez zwycięstwa do czterech, a kolejnym powodem do zmartwień jest wciąż minusowy stan oczek biało-niebieskich. Janikowianie nie zdążyli jeszcze dotknąć piłki, a już przegrywali po golu zdobytym w 30.sekundzie przez Łukasza Drygalskiego. W 19.minucie jak się okazało później wynik meczu ustalił Dariusz Lewandowski. Od 64.minuty podopieczni trenera Artura Polehojko mieli utrudnione zadanie, gdyż za czerwoną kartkę boisku opuścił Konrad Szubert.

POMORZANIN TORUŃ - UNIA JANIKOWO 1:1 (1:1)

1:0 - 01' Łukasz Drygalski
1:1 - 19' Dariusz Lewandowski

UNIA: Tomaszewski – Sirko (63’ Deresiewicz), Dreszler, Wawrzyniak, Olejnik – Lisiecki, Borysiak – Jagielski, Kędziora, Szubert [64’] – Lewandowski (87’ Wikarski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Chomik, Zaleski, Nowicki, Wiśniewski.

SĘDZIA: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz).

Zdjęcie pochodzi ze strony Pomorzanina. Zapraszamy do obejrzenia całej galerii:

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

W meczowej kadrze zabrakło dzisiaj Łukasza Dolatowskiego, a także kontuzjowanych – Mikołaja Kruszki i Mateusza Biłoszewskiego.

Gorszego początku janikowianie nie mogli sobie wyobrazić. Przez pierwsze trzydzieści sekund biało-niebiescy ani razu nie dotknęli piłki, a przegrywali 1:0. Po rozpoczęciu, gospodarze wykorzystali lukę w środku pola i przeprowadzili akcję. Piłka została posłana na lewą stronę, gdzie jednego z przeciwników nie upilnował Maciej Sirko. Gracz Pomorzanina dograł po ziemi w pole karne, a futbolówka minęła kolejnie: Bartosza Dreszlera, Tomasza Wawrzyniaka i Damiana Olejnika, po czym Łukasz Drygalski z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

W 3.minucie strzał Przemysława Kędziory z 20.metrów odbił się od jednego z obrońców i wybronił go bramkarz. Dwie minuty później po wrzutce Adama Lisieckiego z rzutu wolnego golkiperowi futbolówka wypadła z rąk, a Kędziora z 2.metrów główką uderzył wprost w niego. Również dobitka została wybroniona i wyszła na róg. Został on rozegrany na krótko: Lisiecki podał Krzysztofowi Borysiakowi, który natychmiast odegrał, a ten pierwszy trafił w górną siatkę bramki gospodarzy. W 9.minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Konrada Szuberta bramkarz po raz kolejny źle chwycił piłkę, a główka Dariusza Lewandowskiego była zbyt lekka by go zaskoczyć. W 11.minucie ponownie pod podaniu, tym razem po ziemi Szuberta z lewego skrzydła futbolówkę otrzymał Lewandowski i w stuprocentowej sytuacji oddał niecelny strzał…

W 19.minucie mieliśmy 1:1. Po akcji gospodarzy Dreszler sprzed linii końcowej dograł Filipowi Jagielskiemu, który błyskawicznie posłał górne podanie do Lewandowskiego. Napastnik Unii przyjął piłkę i wyszedł na czystą pozycję, po czym wchodząc w pole karne położył obrońcę i oddał celny strzał po ziemi w środek bramki pokonując golkipera.

Dwie minuty później po wrzutce z lewej strony Szuberta w polu karnym główką nad poprzeczką przestrzelił Lewandowski. Minutę potem strzał z 30.metrów po ziemi wybronił Robert Tomaszewski. W 25.minucie po faulu na Jagielskim na 25.metrze z wolnego silnie w środek pod poprzeczkę strzelał Lisiecki, a bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Kolejnie po kornerze popularnego „Lisa” główka „Lewego” znowu była za wysoka. W 29.minucie po trójkowej akcji: Sirko – Jagielski – Borysiak, ten ostatni oddał strzał z daleka obroniony przez bramkarza. W 31.minucie po wrzutce z prawej strony Sirko, uderzenie głową Lewandowskiego zostało wybronione. Trzy minuty później strzał z 16.metrów gospodarzy poszybowało znacznie ponad bramką. W 36.minucie po rożnym i główce skuteczną interwencją popisał się Tomaszewski. W 39.minucie po faulu na wysokości pola karnego na Kędziorze, strzał z wolnego Lisieckiego nie zaskoczyła golkipera. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części po dośrodkowaniu Lewandowskiego, tuż przed bramkarzem piłkę źle klatką piersiową opanował Kędziora i stróż bramki naszych rywali chwycił piłkę. W 44.minucie po faulu Kędziory na 20.metrze uderzenie ze stałego fragmentu gry pewnie wybronił Tomaszewski.

W 56.minucie po dograniu Olejnika do Jagielskiego nastąpił przerzut z lewej strony na prawą do Szuberta. Ten dośrodkował w pole karne do Kędziory, który po przyjęciu dobrze uderzył, ale klasyczną robinsonadą popisał się bramkarz. W 60.minucie po kontrze Unii Szubert wszedł po rajdzie lewą stroną w pole karne i uderzył na krótki słupek, ale dobrze zachował się golkiper. Dwie minuty potem po strzale po ziemi z 20.metrów na rzut rożny piłkę wybił Tomaszewski, a po kornerze i główce futbolówka minęła naszą bramkę. Od 64.minuty graliśmy w dziesięciu. Arbiter zdecydował, że zamiast Unii aut należał się gospodarzom, a trzymający w rękach piłkę Szubert skomentował tą decyzję. Sędzia bez wahania wyrzucił go z boiska pokazując czerwony kartonik. W 70.minucie po strzale zza pola karnego po ziemi ponownie interweniował bramkarz Unii. Cztery minuty później do pograniu Jagielskiego do Dawida Deresiewicza, ten ostatni z 16.metrów fatalnie przestrzelił. W 78.minucie Tomaszewski obronił uderzenie po rykoszecie zza pola karnego. Nie minęła minuta, a golkiper Unii znowu był na ustach wszystkich kibiców na stadionie. Tym razem obronił sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy! W 80.minucie po stracie Deresiewicza z piłkę w naszym polu karnym minęło się dwóch zawodników. Trzy minuty potem po faulu na Jagielskim z wolnego w boczną siatkę trafił Lisiecki. W 85.minucie po wrzutce z lewej strony bramkę ręką strzelił jeden z przeciwników. Na szczęście zauważył to arbiter i nadal mieliśmy remis. W 86.minucie po roku rozegranym na krótko przez Deresiewicza i Borysiak, ten pierwszy wrzucił w szesnastkę, gdzie główkę Lewandowskiego wybronił golkiper. W ostatniej minucie płaski strzał pewnie obronił Tomaszewski.

Unia nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli z dwoma ujemnymi punktami…